icd_eca_logo Strona G³ówna | Kontakt | Mapa Strony          
jezioro
Nowo¶ci Imprezy Kadra Galeria Pliki SPilne Polski Zwi±zek Kajakowy - Polish Canoe Federation
 
 

Kongres Miêdzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF)

Kongres Miêdzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF)
Rzym, W³ochy (30 listopad)
- Wielkim sukcesem zakoñczy³ siê, najwiêkszy, jak dot±d, pod wzglêdem liczby delegatów, Kongres Miêdzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF), który odbywa³ siê w piêknym i historycznym mie¶cie Rzym.  
W Kongresie, który organizowany jest, co dwa lata, udzia³ wziê³o 110 krajów, upowa¿nionych do g³osowania. Kongres by³ wspania³± okazj± dla Federacji do przeanalizowania problemów kajakarstwa, jak równie¿ wytyczenia kierunku na przysz³o¶æ bior±c pod uwagê i poddaj±c g³êbokiej ocenie kajakarstwo na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
 

Pan Ulrich Feldhoff zakoñczy³ pe³nienie funkcji Prezydenta ICF. Zas³u¿enie zosta³ nagrodzony owacjami na stoj±co, za swoj± ciê¿k± pracê oraz po¶wiêcenie dla ICF, w ci±gu 10 lat bycia na stanowisku Prezydenta.
Ulrich Feldhoff, swojemu nastêpcy, pozostawi³ ICF w doskona³ej sytuacji finansowej. W ci±gu tych 10 lat, przewodzi³ kajakarstwu w trakcie 3-ch Olimpiad oraz wielu Mistrzostw ¦wiata.
Nowym Prezydentem ICF zosta³, jednog³o¶nie wybrany przez Kongres, Pan José Perurena Lopez z Hiszpanii.
José Perurena Lopez pe³ni³ funkcjê Wiceprezydenta ICF, a wcze¶niej tak¿e funkcjê Sekretarza Generalnego ICF. José Perurena Lopez natychmiast rozpocz±³ pracê i ju¿ w niedzielê 30 listopada 2008,  przewodniczy³ pierwszemu posiedzeniu Zarz±du ICF w Rzymie.
 
W zwi±zku z przysz³o¶ci± ICF, José Perurena Lopez entuzjastycznie zapowiedzia³:
"Jako Prezydent ICF jestem gotowy podj±æ wyzwania i zaanga¿owaæ siê w dzia³ania na rzecz wzmocnienia Federacji. Dokonali¶my wyboru nowego i naprawdê utalentowanego Prezydium ICF. Z du¿ym entuzjazmem szykujê siê do wspó³pracy z Prezydium i Zarz±dem, przy wdra¿aniu planu strategicznego oraz programu licencyjnego ICF"
 
Swoje zwyciêstwo ¶wiêtuje te¿ Istvan Vaskuti z Wêgier, który zosta³ wybrany I-szym Wiceprezydentem ICF. Obecnie pe³ni on równie¿ funkcjê Wiceprezydenta Wêgierskiego Zwi±zku Kajakowego, a przez ostatnie 4 lata przewodniczy³ tak¿e Komitetowi Technicznemu ICF.
W swojej karierze sportowej zdoby³ Z³oty Medal Olimpijski w 1980  oraz 9 z³otych medali na Mistrzostwach ¦wiata.

II Wiceprezydentem ICF zosta³ wybrany Pan Richard Fox, reprezentuj±cy Australiê. Richard Fox nie jest postaci± nieznan± w kajakarstwie – zdoby³ 5 tytu³ów Mistrza ¦wiata w Kajakarstwie Slalomowym w okresie 1980 – 1989,  5 tytu³ów Mistrza ¦wiata w konkurencji zespo³owej K-1x3; obecnie natomiast, pe³ni±c funkcjê Kierownika Wyszkolenia reprezentacji australijskiej, odniós³ olbrzymi sukces na igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2008. Jest on bezsprzecznie najbardziej utytu³owanym zawodnikiem w Kajakarstwie Slalomowym.
Prezydent W³oskiego Zwi±zku Kajakowego, Pan Luciano Buonfiglio, zosta³ wybrany na nowego Skarbnika ICF. Luciano Buonfiglio by³ zawodnikiem reprezentuj±cym W³ochy na zawodach kajakarstwa klasycznego. 
 
W czasie Kongresu, podjêto kilka wa¿nych decyzji:

• dotychczasowa angielska nazwa Flatwater Racing (kajakarstwo  klasyczne) zosta³a zamieniona na Canoe Sprint;
• Slalom Racing nazywa siê obecnie Canoe Slalom,
• Marathon Racing nazywa siê Canoe Marathon.

Poza tym:
• przyjêty przez Kongres, nowy program rozgrywania mistrzostw ¶wiata, wprowadzony bêdzie na Mistrzostwach ¦wiata w Dartmouth (Kanada) w  2009 roku;
• kongres zatwierdzi³ równie¿ nowe komercyjne logo ICF oraz nowy wizerunek strony internetowej ICF;
• zarz±d ICF zatwierdzi³ te¿ wprowadzenie programu licencjonowania sprzêtu kajakowego;
• zaprezentowano i zaakceptowano plan strategiczny ICF na kolejne dwa lata.

Kongres oficjalnie przyj±³, na cz³onków ICF, 7 nowych Narodowych Federacji kajakowych, co obecnie daje ³±cznie liczbê 147 cz³onków ICF.

   
   
   

PZKaj, 8 Grudzieñ 2008

« Powrót
Copyright © 1998-2008 PZKaj. All rights reserved.