Polski Związek Kajakowy

 • belgrad3.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • tacen12.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • Borowska.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg

Akademickie Mistrzostwa Świata w Szolnok/Węgry, czas start!

 • graf_2
 • 21 zawodniczek i zawodników będzie reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym, które rozpoczną się w piątek 10 sierpnia w węgierskim Szolnok. Dwa lata temu w Portugalii biało-czerwoni zdobyli aż 21 medali i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej.

   

  W sumie Polacy wystąpią w dwudziestu jeden z dwudziestu ośmiu konkurencji. W biało-czerwonej drużynie znalazło się pięć kobiet i szesnastu mężczyzn. Polki wystartują tylko w kajakach – bez kanadyjek, natomiast wśród mężczyzn są kajakarze i kanadyjkarze. Polska ekipa liczy na zdobycie minimum ośmiu medali. Trenerzy przewidują, iż przynajmniej osiemnaście konkurencji Biało-Czerwoni zakończą na miejscach w czołowej ósemce.

   

  Reprezentację na Akademickie Mistrzostwa Świata tworzą najlepsi zawodnicy, którzy są studentami. W ekipie znalazło się sześciu studentów Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wielkopolskim, po trzech z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu i Politechniki Opolskiej oraz po jednym z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

   

  Polska ekipa przyjechała do Szolnok w środę 08 sierpnia. Reprezentanci przylecieli na Węgry z Berlina, ponieważ do startu przygotowywali się na obozie w Wałczu, skąd jest bliżej do stolicy Niemiec. Polskich zawodników przywitała upalna pogoda, podobna do tej w Polsce, bo w Szolnok jest w tej chwili grubo ponad 30 stopni Celsjusza.

   

  W czwartek 09 sierpnia Biało-Czerwoni mieli zaplanowane oficjalne treningi, wieczorem oficjalne otwarcie imprezy, a już w piątek 10 sierpnia rano rozpocznie się rywalizacja. Mistrzostwa zorganizowane na malowniczym torze położonym w starorzeczu Cisy, zakończą się w niedzielę 12 sierpnia.

   

  Reprezentacja Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie klasycznym, Szolnok 2018:

  Kobiety

  K1 200 metrów (Dominika Włodarczyk WSG Bydgoszcz)

  K1 500 metrów (Paulina Noga ZWKF Gorzów Wlkp.)

  K2 200 metrów (Dominika Włodarczyk WSG Bydgoszcz, Paulina Noga ZWKF Gorzów Wlkp.)

  K2 500 metrów (Małgorzata Puławska WSPiA Poznań, Klaudia Cyrulewska WSPiA Poznań)

  K4 200 metrów (Dominika Włodarczyk WSG Bydgoszcz, Paulina Markiewicz Politechnika Opolska, Małgorzata Puławska WSPiA Poznań, Klaudia Cyrulewska WSPiA Poznań)

  K4 500 metrów (Dominika Włodarczyk WSG Bydgoszcz, Paulina Markiewicz Politechnika Opolska, Małgorzata Puławska WSPiA Poznań, Klaudia Cyrulewska WSPiA Poznań)

   

  Mężczyźni

  K1 200 metrów (Kamil Kołpak ZWKF Gorzów Wlkp.)

  K1 1000 metrów (Paweł Czaja AWF Katowice)

  K2 200 metrów (Dorian Kliczkowski ZWKF Gorzów Wlkp., Kamil Kołpak ZWKF Gorzów Wlkp.)

  K2 1000 metrów (Kacper Misztak UP Poznań, Wojciech Chrząszcz ZWKF Gorzów Wlkp.)

  K4 200 metrów (Sławomir Witczak WSPiA Poznań, Ksawery Hajdamowicz Uniwersytet Gdański, Dorian Kliczkowski ZWKF Gorzów Wlkp., Patryk Kulczyński WSG Bydgoszcz)

  K4 500 metrów (Sławomir Witczak WSPiA Poznań, Ksawery Hajdamowicz Uniwersytet Gdański, Dorian Kliczkowski ZWKF Gorzów Wlkp., Patryk Kulczyński WSG Bydgoszcz)

  K4 1000 metrów (Sławomir Witczak WSPiA Poznań, Ksawery Hajdamowicz Uniwersytet Gdański, Dorian Kliczkowski ZWKF Gorzów Wlkp., Patryk Kulczyński WSG Bydgoszcz)

  C1 200 metrów (Robert Olszewski ZWKF Gorzów Wlkp.)

  C1 500 metrów (Robert Olszewski ZWKF Gorzów Wlkp.)

  C2 200 metrów (Aleksander Kitewski WSG Bydgoszcz)

  C2 500 metrów (Aleksander Kitewski WSG Bydgoszcz)

  C2 1000 metrów (Aleksander Kitewski WSG Bydgoszcz, Grzegorz Bryński ZWKF Gorzów Wlkp., Robert Olszewski ZWKF Gorzów Wlkp.)

  C4 200 metrów (Patryk Gluza Politechnika Poznańska, Grzegorz Szpynda Politechnika Opolska, Szymon Kosteński AWF Poznań, Gilbert Paluch UAM Poznań)

  C4 500 metrów (Patryk Gluza Politechnika Poznańska, Mateusz Borgiel Politechnika Opolska, Grzegorz Szpynda Politechnika Opolska, Gilbert Paluch UAM Poznań)

  C4 1000 metrów (Patryk Gluza Politechnika Poznańska, Mateusz Borgiel Politechnika Opolska, Grzegorz Szpynda Politechnika Opolska, Gilbert Paluch UAM Poznań)

   

  Paweł Hochstim

  ZG AZS

  • graf_1
  • graf_2

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.