Polski Związek Kajakowy

 • Tula_Czaplicki.jpg
 • tacen12.jpg
 • Borowska.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów

 • OOM_MPJ__018
 • Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się na poznańskim torze regatowym Malta. Pogoda była ładna, chociaż momentami nie rozpieszczała i z powodu krótkotrwałej burzy zawody dwukrotnie zostały przerywane.

   

  Gwiazdą imprezy została juniorka Julia Wieczorek z KS Stomilu Poznań wygrywając 3 jedynki na 200, 500 i 5000 metrów. Podium na 200 i 500 wyglądało dokładnie tak samo, bo tuż za Julią Wieczorek, wpływała Julia Olszewska z MKS Piast Agrochem Człuchów, a trzecią zawodniczką na obu dystansach była Sandra Ostrowska z UKS Motławy Gdańsk.

   

  Julia Olszewska przegraną na 500 powetowała sobie na 1000 metrów pewnie wygrywając. Na drugim miejscu ze stratą 1.405 sekundy przypłynęła Adrianna Kąkol z KKW 1929 Kraków, a jako trzecia ze stratą ponad 6 sekund przypłynęła Sandra Ostrowska. Na najdłuższym dystansie 5000 metrów wygrała już wspomniana Julia Wieczorek, na drugim miejscu zameldowała się Julia Górska z KST Włókniarz Chełmża, a jako trzecia ze stratą 24 sekund Martyna Mikołajewska z WTS Astorii Bydgoszcz.

   

  W konkurencji kanadyjkarek sprinterski dystans 200 zwyciężyła Aleksandra Jacewicz z KU AZS-AWF Politechnika Opole, tuż za nią ze stratą 0.276 sekundy na linię mety wpłynęła Ewelina Antos z KS AZS-AWF Poznań i jako trzecia linię mety przecięła Klaudia Szulecka z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki ze stratą 0.584. Na dystansie 500 metrów najszybsza była Julia Walczak z OKSW Olsztyn, drugą zawodniczką na mecie była siostra Eweliny - Adrianna Antos, a na trzecim stopniu podium stanęła znowu Klaudia Szulecka.

   

  W kategorii juniorów kajakarzy na dystansach 200 i 500 metrów bezkonkurencyjny okazał się świeżo upieczony mistrz świata juniorów Bartosz Grabowski. Na swoim ulubionym dystansie 200 metrów zwyciężył z ponad sekundową przewagą, na drugim miejscu przypłynął Jakub Stepun z KS AZS-AWF Poznań i na trzecim Bartosz Intek z WTS Astoria Bydgoszcz. Pięćsetka okazała się bardziej wyrównana i tu o zwycięstwie zdecydowało zaledwie 0.130 Bartosza Grabowskiego nad Marcinem Jakubowskim z KS Posnania Poznań, a trzecim zawodnikiem na linii mety ze stratą 0.625 był Kacper Dratwa z KS Energetyk Poznań.

   

  Na dystansie 1000 metrów z dużą przewagą wygrał Damian Liskowiak z UMKS Zryw Wolsztyn, na drugim miejscu ze stratą prawie 4 sekund wpłynął Marcin Jakubowski, a jako trzeci na linii mety zameldował się Hubert Olszewski z KS Posnania Poznań, tracąc jeszcze sekundę do Marcina.

   

  Na najdłuższym dystansie 5000 metrów najszybszym zawodnikiem okazał się również Damian Liskowiak wygrywając z drugim Marcinem Jakubowskim aż 26 sekund, trzecim zawodnikiem był Adam Werner z KSC Olsztyn, tracąc do Marcina ponad 2 sekundy.

   

  W kanadyjkarzach najszybszym juniorem na 200 metrów był Sebastian Aleksandrowicz z CWZS Zawisza Bydgoszcz, drugi na tym dystansie, tuż przed swoim kolegą klubowym, był Bartosz Masłowski, a trzeci był Kamil Kukuła, obaj z KS AZS-AWF Poznań.

   

  Na pozostałych dystansach tj. 500, 1000 i 5000 metrów z pierwszego miejsca nie schodził Adrian Kłos z WTS Astoria Bydgoszcz. Na 500 metrów drugi Był Noel Czepe z WTS Orzeł Wałcz, a trzeci Maciej Ratajczak z KS Posnania Poznań. Na dystansie o połowę dłuższym na drugim miejscu zameldował się Grzegorz Ludwiczak z KS Warta Poznań, a trzeci był Bartosz Masłowski. Na 5 kilometrów Adrian wygrał z Grzegorzem Ludwiczakiem o 18 sekund, trzeci był Jakub Wojciechowski z UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo.

   

  Wśród juniorów młodszych również nie zabrakło zaciętej rywalizacji. Na 500 metrów zwyciężyła Patrycja Szewczyk z UKS Olimpijczyk Nowe Chechło, a na 3000 metrów Magdalena Szczęsna z KK Jezioro Tarnobrzeg. Rywalizację dwójek na 500 metrów wygrały siostry bliźniaczki Klaudia i Oliwia Bębenek z MKS MOS Wrocław, a na 3000 Wiktoria Bierzało i Natalia Kurpan z KKW 1929 Kraków. K4 na 500 metrów wygrały dziewczyny z CWZS Zawisza Bydgoszcz.

   

  Najlepszą kanadyjkarką OOM została Amelia Braun również z CWZS Zawiszy Bydgoszcz wygrywając swoje wyścigi w jedynce na 500 i 3000 metrów. W dwójce na 500 metrów najlepsze okazały się Kaja Lach i Ewa Kowalska z SKS Cresovia Białystok.

   

  Jedynkę kajakową na 500 metrów wśród chłopców wygrał Wojciech Pilarz z MKS Czechowice-Dziedzice. Na dystansie o połowę dłuższym Dominik Wawer z KS G’Power Gorzów. Dwójkę na 500 metrów Emil Czepe i Dawid Kliczkowski z WTS Orzeł Wałcz. Dwójkę na 1000 metrów z bardzo dużą przewagą wygrali Dominik Wawer i Adrian Zychowicz z KS G’Power Gorzów. Dystans 5000 metrów najszybciej pokonali Gabriel Gładykowski i Marcin Komorowski z KS Olimpii Elbląg.

   

  Najszybsze osady, a mowa o K4 na 500 metrów, wygrała CWZS Zawisza Bydgoszcz, a na dystansie dwa razy dłuższym 1000 metrów KS Olimpia Elbląg.

   

  W juniorach młodszych u kanadyjkarzy na 500 metrów wygrał Miłosz Polaczyk z WTS Orzeł Wałcz, na 1000 Krystian Hołdak z KKS Nowa Sól. Na 5000 metrów z 26 sekundową przewagą Piotr Skibiński z KS Admira Gorzów.

   

  Kanadyjkową dwójkę na 500 metrów wygrali zawodnicy z WTS Orzeł Wałcz, Hubert Pora i Krystian Krzyżanowski. Na 1000 metrów zwyciężyli Krystian Hołdak i Gracjan Michalak z KKS Nowa Sól. W dwójce na 5 km zwyciężyli zawodnicy KS AZS-AWF Poznań, Kacper Bogajczyk i Igor Stasik. Czwórkę na 500 metrów wygrali zawodnicy KS Posnani Poznań.

   

  Klasyfikację medalową wśród juniorów wygrała CWZS Zawisza Bydgoszcz, punktację klubową zwyciężył KS AZS-AWF Poznań, a województwem Wielkopolska.

   

  Klasyfikację medalową wśród juniorów młodszych również wygrała CWZS Zawisza Bydgoszcz. Klubem, który zdobył największą liczbę punktów była również CWZS Zawisza Bydgoszcz. Punktację wojewódzką w OOM, tak jak w juniorach, wygrała Wielkopolska.

   

  Warto na koniec pokusić się o małą konkluzję. Cieszy fakt, że na krajowym podwórku pojawia się coraz więcej wartościowych zawodników, którzy odważnie pukają do drzwi z napisem Kadra Polski.

   

  To ważne również w kontekście międzynarodowych zawodów, które dość niespodziewanie odbędą się w Polsce. Już wiadomo, że w połowie września na poznańskiej Malcie odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich. Nadziei, których teraz na zawodach pilnie wypatrywał trener Robert Włodarczyk.

   

  Pełne wyniki dostępne pod linkiem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/live/

  BSK

  • OOM_MPJ__002
  • OOM_MPJ__006
  • OOM_MPJ__012
  • OOM_MPJ__018
  • OOM_MPJ__019
  • OOM_MPJ__021
  • OOM_MPJ__022
  • OOM_MPJ__023
  • OOM_MPJ__024
  • OOM_MPJ__031
  • OOM_MPJ__032
  • OOM_MPJ__034
  • OOM_MPJ__035
  • OOM_MPJ__037
  • OOM_MPJ__038
  • OOM_MPJ__041
  • OOM_MPJ__042
  • OOM_MPJ__043
  • OOM_MPJ__045
  • OOM_MPJ__048
  • OOM_MPJ__050

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.