Polski Związek Kajakowy

 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • belgrad3.jpg
 • tacen12.jpg
 • Borowska.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg

9 m. Michała PASIUTA w finale K-1 MŚ seniorów w slalomie kajakowym w Rio de Janeiro; Polacy wracają z 2 medalami - złotym w C-2Mixed i srebrnym zespołu K-1x3M

 • MS_Rio2018
 • W ostatnim dniu MŚ w Rio de Janeiro czekaliśmy na start Michała PASIUTA, jedynego Reprezentanta Polski, który uzyskał awans do 10-osobowego finału w konkurencjach olimpijskich. Apetyty były spore, bo nasz zawodnik awansował do finału tej najbardziej prestiżowej i najliczniej obsadzonej konkurencji K-1 z drugim wynikiem.

   

  Michał PASIUT wystartował jako przedostatni z listy finalistów, a po minięciu bramki nr 11 jego czas wskazywał na prowadzenie w zawodach. Niestety w dalszej części trasy nasz zawodnik popełnił kilka drobnych błędów, otrzymał 2 pkt. karne, i ostatecznie udział w finale MŚ zakończył na 9 miejscu. Pozostał pewien niedosyt, ale uzyskany przez niego wynik zasługuje na uznanie. Warto podkreślić, że jest to najlepszy sezon w dotychczasowych startach na arenie międzynarodowej tego zawodnika. Oprócz indywidualnego finału MŚ, zdobył w tym roku wraz z Mateuszem Polaczykiem i Dariuszem Popielą medale ME i MŚ w konkurencji zespołowej K-1x3 oraz "zaliczył" finał w zawodach Pucharu Świata.

   

  W drugiej konkurencji finałowej C-1 kobiet, zdecydowane zwycięstwo odniosła Australijka Jessica FOX. Warte podkreślenia, że Australijka odniosła drugie indywidualne zwycięstwo w tych MŚ – w dniu wczorajszym wygrała finał konkurencji K-1. Podobnego wyczynu dokonała Brytyjka Mallory FRANKLIN, srebrna medalistka w konkurencji C-1 a wczoraj również srebrna w konkurencji K-1.  

   

  Wyniki dzisiejszych finałów :

   

  K-1 mężczyzn

  1. Hannes AIGNER /GER (0) 89,69
  2. Jiri PRSKAVEC /CZE (0) 90,65
  3. Pavel EIGEL / RUS (0) 92,17

  9.    Michał PASIUT / POL (2) 95,25

   

  C-1 kobiet

  1. Jessica FOX /AUS (0) 109,07
  2. Mallory FRANKLIN /GBR (2) 113,85
  3. Tereza FISEROVA /CZE (2) 116,74

   

  Polacy wracają z MŚ w Rio de Janeiro z dwoma medalami: złotym Aleksandry STACH i Marcina POCHWAŁY w konkurencji C-2 Mixed i srebrnym zespołu: Mateusz POLACZYK, Dariusz POPIELA, Michał PASIUT w konkurencji K-1x3M.

   

  Oprócz wysokiego 9 miejsca Michała Pasiuta w finale K-1, pozostali Polacy zajęli następujące miejsca: K-1K - 14m – Klaudia ZWOLIŃSKA, 18m - Natalia PACIERPNIK, K-1M - 19m – Dariusz POPIELA, 29m – Mateusz POLACZYK; C-1M – 13m – Grzegorz HEDWIG, 30m – Igor SZTUBA, 55m – Przemysław NOWAK; C-1K – 24m – Aleksandra STACH.

   

  Szczegółowe wyniki: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/rio-de-janeiro-2018/rankings-results

   

  Wojciech Kudlik – Dyrektor Sportowy PZKaj.

   

  Foto: Karol Malec i #PlanetCanoe

  • C2 mixed A.Stach i M.Pochwala
  • MSRio_Michal Pasiut_001
  • MSRio_Michal Pasiut_002
  • MSRio_Michal Pasiut_003
  • MS_Rio2018
  • MS_Rio2018_srebrne K1x3
  • MS_Rio_Srebrne K1x3
  • Michal Pasiut i Janusz Zylka-Zebracki
  • Zlote C2 mixed A.Stach, M.Pochwala i lekarz KN K.Malec

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.