Polski Związek Kajakowy

  • Tula_Czaplicki.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • Borowska.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • tacen12.jpg
  • belgrad3.jpg

Minister Witold Bańka w Krakowie

W piątek 28.09.2018 na tor kajakowy Kolna w Krakowie przyjechał Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Wizyta związana była planami dofinansowania zadaszenia toru w ramach programu rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce.

 

Wizyta odbyła się podczas trwającego na Kolnej Turnieju Nadziei Olimpijskich w slalomie kajakowym. Dzięki temu goście mogli przekonać się na własne oczy o potencjale dyscypliny i wysokich standardach technicznych oraz organizacyjnych obiektu.

 

Planowane zadaszenie to nie tylko dodatkowe korzyści dla kajakarstwa w Polsce, ale również wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Byłby to jedyny taki obiekt w Europie, na którym trenowaliby sportowcy z Polski i całego świata – mówił w Krakowie minister Witold Bańka.

Towarzysząca Ministrowi kandydatka na Prezydenta Miasta Krakowa Małgorzata Wasserman dodała, że tor „Kolna” to szczególne miejsce dla miasta, a zadaszenie ośrodka to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed jego władzami.

 

W latach 2016-2018 rząd przeznaczył na rozwój infrastruktury sportowej w województwie małopolskim kwotę ponad 236 mln zł, dzięki której wybudowano lub zmodernizowano 411 obiektów sportowych.

Wierzmy, że w kolejnych latach na tej liście znajdzie się również tor slalomowy „Kolna”.

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.