Polski Związek Kajakowy

 • Borowska.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • belgrad3.jpg
 • tacen12.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg

Slalom z Nadziejami na Kolnej

 • OH_Krakow_008
 • Dobrze zaprezentowali się młodzi reprezentanci slalomu kajakowego podczas rozgrywanego w Krakowie w dniach 28-30.09.2018 r. Turnieju Nadziei Olimpijskich. 15 medali to dorobek naszych młodych górali. Na zawody do Krakowa w kontekście przyszłorocznych MŚJ i U23, przybyły liczne reprezentacje, by już w tym roku wystartować i sprawdzić swe umiejętności na świeżo zmodyfikowanym torze kajakowym.

   

  W Turnieju Nadziei Olimpijskich udział wzięło 23 juniorów oraz 12 osobowy skład reprezentacji Polski U23. W ostatniej chwili z zawodów z powodu choroby, wycofano Jakuba Brzezińskiego. Zawody zostały rozegrane na Krakowskim torze slalomowym KOLNA w systemie dwóch oddzielnych startów, gdzie o końcowym wyniku decydowała suma punktów przyznawana na podstawie miejsc uzyskanych w poszczególnych startach.

   

  Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych U14, U16, U18, i U23, w gronie najlepszych zawodników tego sezonu, bowiem do Krakowa licznie przybyły najmocniejsze reprezentacje Czechów, Słowaków, Słowenii czy Austrii.

   

  Najlepiej wypadła konkurencja C1 mężczyzn, gdzie w każdej kategorii wiekowej byliśmy na podium. W kategorii U23 złoty medal zdobył Kacper Sztuba.

  Myślę, że były to dobre zawody. Solidne 4 przejazdy dały zwycięstwo. Moja konkurencja nie była mocno obsadzona, ale zawsze fajnie jest pościgać się u siebie na torze, zwłaszcza teraz, na nowym ułożeniu figur i zmienionym charakterze wody, które dało dużo więcej możliwości w ustawieniu slalomowej trasy – mówi Kacper Sztuba.

  W U18 Jakub Król zajął 3. miejsce. Polaków rozdzielił Martin Dodok reprezentujący KTK Liptovsky Mikulasz. Najlepszym zawodnikiem w kategorii U16 okazał się Szymon Nowobilski zajmując 1. miejsce. A w najmłodszej kategorii kanadyjkarzy U14, Wojciech Fabiański, który wywalczył medal brązowy.

   

  W kajakach mężczyzn K1 w kategorii U23 zwyciężył Krzysztof Majerczak

  Przejazdy były bardzo dobre, lecz nie ustrzegłem się błędów. W finałowych jazdach w obu dniach zjechałem na 4 punkty karne, które pozbawiły mnie lepszego wyniku, ale po mimo tych błędów udało się wygrać, co bardzo cieszy, tym bardziej, że w kategorii U18 był wysoki poziom, bo startowali medaliści z mistrzostw świata i Europy – powiedział Krzysztof Majerczak.

  Jego klubowy kolega Michał Woś zajął 3. pozycję. Polaków rozdzielił Słowak Radoslav Miko. W kategorii wiekowej U16 również na podium było dwóch naszych zawodników Michał Ciągło, który wywalczył złoty medal oraz Piotr Prusak ze srebrnym krążkiem.

   

  W konkurencji K1 kobiet wypadliśmy nieco słabiej, ale też nie zabrakło naszych zawodniczek na podium. Brązowy medal zdobyła Julia Dziadosz w kategorii wiekowej U18, a w U23 Edyta Rosiek zdobyła złoto.

   

  W konkurencji C1 kobiet znakomicie zaprezentowała się nasza mistrzyni Polski młodzików Katarzyna Liber, która wygrała zawody w kategorii U14. Natomiast jej starsza koleżanka Iga Garlewicz w kategorii U18 wywalczyła srebro. Również Ewa Hurkała w kategorii U23 wywalczyła srebrny medal.

   

  Nasi zawodnicy rywalizowali także w nowej konkurencji C2 mixed, gdzie zdobyliśmy 2 medale.

  W kategorii U18 Iga Garlewicz i Piotr Prusak wywalczyli srebrny medal, a Julia Jeleńska i Jakub Król brązowy. Złoto przypadło Czechom.

   

  Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy kadry U23 zwyciężając w trzech z czterech rozegranych konkurencji kategorii wiekowej. Mimo słabszej obsady kategorii wiekowej U23 zawodnicy rywalizowali na najwyższych "obrotach" a sam start był znakomitym przetarciem przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski – mówi Jakub Chojnowski, trener reprezentacji U23.

   

  W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z 8 państw. W rywalizacji wzięli udział najlepsi zawodnicy tegorocznych MŚ i ME juniorów i U23, tacy jak: Vojteh Heger z Czech, Nejc Polencic Słowenia, Martin Dodok Słowacja, czy Antonie Galuskowa z Czech.

   

  BSK

  Foto: W. Kudlik/E. Lejmel/KKK

  • OH_Krakow_001
  • OH_Krakow_002
  • OH_Krakow_003
  • OH_Krakow_005
  • OH_Krakow_006
  • OH_Krakow_007
  • OH_Krakow_008
  • OH_Krakow_009
  • OH_Krakow_010
  • OH_Krakow_011
  • OH_Krakow_012
  • OH_Krakow_013
  • OH_Krakow_014
  • OH_Krakow_015
  • OH_Krakow_016
  • TNOl_Krakow_001
  • TNOl_Krakow_002
  • TNOl_Krakow_003
  • TNOl_Krakow_004
  • TNOl_Krakow_005
  • TNOl_Krakow_006
  • TNOl_Krakow_007
  • TNOl_Krakow_008
  • TNOl_Krakow_009
  • TNOl_Krakow_010
  • TNOl_Krakow_011
  • TNOl_Krakow_012
  • TNOl_Krakow_013
  • TNOl_Krakow_014
  • TNOl_Krakow_015
  • TNOl_Krakow_016
  • TNOl_Krakow_017
  • TNOl_Krakow_018
  • TNOl_Krakow_019
  • TNOl_Krakow_020
  • TNOl_Krakow_021
  • TNOl_Krakow_022
  • TNOl_Krakow_023
  • TNOl_Krakow_024
  • TNOl_Krakow_025
  • TNOl_Krakow_026
  • TNOl_Krakow_027

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.