Polski Związek Kajakowy

 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • Borowska.jpg
 • belgrad3.jpg
 • tacen12.jpg
 • DSC_1832.jpg

Odznaki „Za Zasługi dla Sportu” dla przedstawicieli kajakarstwa

 • Odznaki_002
 • W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki w dniu 24 października 2018 roku, miała miejsce uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz wręczenie odznak "Za Zasługi dla Sportu”.

  Wyróżnienia wręczył Minister Sportu i Turystyki Witolda Bańka.

  Odznaczeni zostali uhonorowani za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju sportu i kształtowania postaw młodych ludzi oraz za budowanie silnych fundamentów dla rozwoju różnych dyscyplin sportowych i zróżnicowanych form aktywności.

   

  Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali przedstawiciele: szermierki, lekkiej atletyki, hokeja na trawie, kajakarstwa, pływania, siatkówki, sportów motorowych oraz łyżwiarstwa szybkiego. Wszystkie te osoby wspierają sport poświęcając mu swój czas i zaangażowanie, a odznaczenia, to wyraz uznania za trud i symbol wdzięczności za zaangażowanie i postawę godną naśladowania.

   

  Ze środowiska kajakowego odznaki „Za Zasługę dla Sportu” otrzymał dr Dariusz Sitkowski (złota odznaka) oraz Ryszard Jękot (brązowa odznaka).

   

  Dariusz Sitkowski – pracownik Instytutu Sportu - PIB. W swojej pracy zawodowej bardzo dużo czasu poświęcił na współpracę z Polskim Związkiem Kajakowym a w wielu przypadkach, jako konsultant naukowy, diagnosta i trener, bezpośrednio uczestniczył w procesie przygotowań zawodników PZKaj. do największej rangi imprez sportowych (ME, MŚ, IO). W ostatnich latach naukowe wsparcie polegało m.in. na wrażaniu i opracowywaniu nowych metod efektywnego wykorzystania treningu oraz na ustawicznej edukacji trenerów poprzez udzielanie im osobistych konsultacji  i poprzez przeprowadzanie dla nich ekspertyz naukowych  oraz autorskich wykładów. Wiele związków sportowych, które przeprowadzają badania wydolnościowe zawodników w Instytucie Sportu, korzysta z wiedzy i doświadczenia dr. Dariusza Sitkowskiego.

   

  Ryszard Jękot – wychowanek KKW 1929 z Krakowa. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, trener II klasy, założyciel i prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego "POLSTYR” w Człuchowie. Wychowawca dwóch olimpijczyków: Bogdana Peplińskiego (Igrzyska Paraolimpijskie, Seul 1988) i Pawła Kaczmarka (Igrzyska Olimpijskie, Rio de Janeiro 2016). Wieloletni propagator i organizator slalomu kajakowego w województwie pomorskim. Jako szkoleniowiec z ponad 50-letnim stażem, posiada bardzo dużą wiedze  niezbędną w pracy trenera. Cały czas czynnie szkoli zawodników w różnych kategoriach wiekowych, osiągając bardzo dobre wyniki na poziomie krajowym. Szkoleni przez trenera Jękota zawodnicy od wielu lat zdobywają medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów, młodzieżowców i seniorów.

   

  Foto: Ministerstwo Sportu i Turystyki

  • Odznaki_001
  • Odznaki_002
  • Odznaki_003

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.