Polski Związek Kajakowy

 • DSC_1832.jpg
 • tacen12.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • Borowska.jpg

3. Puchar Polski, czyli zawody konsultacyjne juniorów

 • 3PPjun_015
 • Są już wszystkie wyniki sprawdzianów przeprowadzonych na konsultacjach. Czas na podsumowanie. Konsultacje to ostatni sprawdzian w każdym kolejnym roku. Zawodnicy chcąc się dostać do reprezentacji Polski i na zawody międzynarodowe w kolejnym sezonie, muszą pokazać się w wielu sportowych sprawdzianach, nie tylko w kajaku, ale też na basenie, bieżni, siłowni. Uczestniczą w sprawdzianach koordynacji ruchowej i precyzji ruchu.

   

  Suma tego wszystkiego daje obraz, jak pretendenci do kadr narodowych przepracowali sezon i jak bardzo chcą znaleźć się w kręgu zainteresowań trenerów kadrowych w poszczególnych kategoriach wiekowych w następnym roku. A że konkurencja jest spora, to i emocji nie brakowało.

   

  Wśród kajakarzy startowało 40 juniorów, to o 18 mniej niż w zeszłym roku o tej porze. Zacznijmy od czasów na wodzie. Juniorzy tak jak co roku startują od mety w kierunku Strączna i płyną najpierw dwa tysiące metrów z przerwą 10 minut i z powrotem startują 1000 metrów. W tej konkurencji najlepszy wynik zanotował Przemysław Rojek z Olimpii Elbląg, kolejnym zawodnikiem ze stratą niecałych 8 sekund, był Dominik Wawer z G’Power Gorzów. Trzecim zawodnikiem z najlepszą sumą czasów był Damian Liskowiak ze Zrywu Wolsztyn.

   

  Juniorów młodszych startowało 70. Najlepiej wśród nich zaprezentował się Krzysztof Jokiel również ze Zrywu Wolsztyn. Drugą najlepszą sumę czasów uzyskał Kacper Tomaszewski z Zawiszy Bydgoszcz, a trzecią Gabriel Gładykowski z Olimpii Elbląg.

   

  Najlepszym kanadyjkarzem na wodzie okazał się Bartosz Masłowski z AZS AWF Poznań, drugi był Jakub Wojciechowski z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, a trzecim kanadyjkarzem był Krystian Hołdak z KKS Nowej Soli.

   

  Wśród młodszych kanadyjkarzy pierwszy był Gracjan Michalak również z Nowej Soli, drugim okazał się zawodnik z Zawiszy Bydgoszcz, a był nim Damian Sadowski. Natomiast trzecią sumę czasów na wodzie miał Aleksy Datoń z Nadwiślana Kraków.

   

  Czas na kajakarki, ich także było mniej niż w zeszłym roku. Na 20 startujących dziewcząt najlepszą sumę czasów zanotowała Julia Górska z Włókniarza Chełmży, kolejną zawodniczką była Karolina Karolczuk z UKS Dojlidy Białystok, a trzecią Patrycja Szewczyk z UKS Olimpijczyka Nowe Chechło.

   

  Za to juniorek młodszych startowało 59, a najlepszą z nich okazała się Oliwia Troka z Astorii Bydgoszcz, drugą zawodniczką po sprawdzianach na wodzie była Weronika Marczewska z UKS Kopernika Bydgoszcz, natomiast trzecią najlepszą sumą czasów wykazała się Oliwia Majewska z UKS Sokolika Czernin.

   

  Najlepszą kanadyjkarką z 15 startujących juniorek została Katarzyna Szperkiewicz ze Spójni Warszawa, następną zawodniczką w kolejności najlepszej sumy czasów na wodzie była Justyna Dorozińska z Cresovii Białystok. Trzecią zawodniczką była Elżbieta Łoboziak z MKSW Trzebinii.

   

  Juniorką młodszą wśród kanadyjkarek została Luiza Fechner z Posnanii Poznań, drugą sumę czasów miała Natalia Marońska z Zawiszy Bydgoszcz, a trzecią Kamila Kudyba z OKSW Olsztyn.

   

  Oprócz sprawdzianów na wodzie zawodnicy biegali na bieżni na dystansie 1500 metrów. Mieli basen pływacki, na którym musieli pokonać 200 metrów najszybciej jak potrafią, sprawdziany koordynacji ruchowej i precyzji ruchu. Sprawdziany na siłowni w wyciskaniu i dociąganiu sztangi. Podciąganie na drążku i pompki na poręczach.

   

  Po wszystkich sprawdzianach, które musieli zaliczyć juniorzy i juniorzy młodsi, a było ich sporo, najlepszym kajakarzem wśród juniorów okazał się Przemysław Rojek z Olimpii Elbląg, który zgromadził 601,56 punktów. Drugim zawodnikiem ze stratą prawie 60 punktów, z wynikiem 542,45 punktów był Stanisław Szafraniec z Posnanii Poznań, a trzecim zawodnikiem był Eryk Nowaczyk z Astorii Bydgoszcz z 538,66 punktami.

   

  Najlepszym juniorem młodszym okazał się Gabriel Gładykowski z Olimpii Elbląg z sumą punktów 612,02. Walka była niezwykle zacięta, ale ostatecznie drugim zawodnikiem po wszystkich sprawdzianach był Kacper Tomaszewski z Zawiszy Bydgoszcz z 606,57 pkt., tracąc niecałe 6 punktów do pierwszego, a trzecim zawodnikiem z 592,01 pkt. był Jakub Pilarski ze Stomila Poznań.

   

  Wśród kanadyjkarzy najlepszy wynik osiągnął Krystian Hołdak z KKS Nowej Soli ze 482,04 punktami. Na drugim miejscu ze stratą niespełna 13 punktów, był Bartosz Masłowski z AZS AWF Poznań z wynikiem 469,38 pkt., trzecim w punktacji ogólnej był Klaudiusz Zawojek z wynikiem 456,46 punktów.

   

  Juniorem młodszym Aleksy Datoń z Nadwiślana Kraków z 635,00 pkt., kolejnym kanadyjkarzem był Gracjan Michalak z KKS Nowej Soli ze stratą prawie 30 punktów z wynikiem 606,37. Trzecim zawodnikiem był Jakub Zieliński z Włókniarza Chełmży z 576,22 punktami.

   

  Punktację ogólną kanadyjkarek wygrała Katarzyna Szperkiewicz z sumą punktów 476,62, która zdeklasowała swoje rywalki wygrywając prawie o 100 punktów z drugą Justyną Dorozińską 380,10 z Cresovii Białystok i trzecią Julią Zawadzką, zawodniczką Wiskordu Szczecin, która uzyskała 315,84 pkt.

   

  Najlepszą juniorką młodszą wśród kanadyjkarek okazała się Luiza Fechner z Posnanii Poznań z 387,15 punktami. Następną zawodniczką była Anna Topa z MKSW Trzebinii z 349,15 pkt., a trzecią Kamila Kudyba z OKSW Olsztyn z sumą 327,82 punktów.

   

  Najlepszą juniorką wśród kajakarek została Karolina Karolczuk z UKS Dojlidy Białystok z 498,88 pkt., z drugim wynikiem na liście wyników była Julia Górska z Włókniarza Chełmży z 473,75 punktami, a trzecią zawodniczką w punktacji ogólnej była Anna Mielnik z MOSM Tychy z 416,45 punktami.

   

  Wśród juniorek młodszych najlepsza była Weronika Marczewska z UKS Kopernika Bydgoszcz z 592,17 punktami, kolejną zawodniczką była Oliwia Troka z Astorii Bydgoszcz 584,65 punktami, a trzecią była Martyna Szkodzińska z Włókniarza Chełmży z 511,61 punktów.

   

  Teraz przed zawodnikami bardzo ciężki i zarazem najważniejszy okres przygotowań. Trening ogólnorozwojowy. Tak, jak go przepracują, taki będzie następny sezon i od tej pracy w głównej mierze będą zależały osiągane wyniki na wiosennych sprawdzianach oraz na głównych imprezach.

   

  BSK

  • 3PPjun_001
  • 3PPjun_002
  • 3PPjun_003
  • 3PPjun_004
  • 3PPjun_005
  • 3PPjun_006
  • 3PPjun_007
  • 3PPjun_008
  • 3PPjun_009
  • 3PPjun_010
  • 3PPjun_011
  • 3PPjun_012
  • 3PPjun_013
  • 3PPjun_014
  • 3PPjun_015

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.