Polski Związek Kajakowy

 • belgrad3.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • Borowska.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • tacen12.jpg

Teraz czas na 3. konsultacyjny Puchar Polski seniorów

 • 3PPsen_005
 • Jeśli ktoś się zastanawiał czy konsultacje seniorów są potrzebne, to tegoroczne jesienne sprawdziany pokazały, że tak. Dlaczego? Bo dla trenerów to możliwość sprawdzenia, kto i jak się rozwija a dla zawodników pokazania się z dobrej strony i skonfrontowania z zawodnikami kadry narodowej.
  A że konsultacje seniorów to istny misz masz, ponieważ każda grupa ma inny system sprawdzianów, to również w tym roku też było kilka niespodzianek, ale i ciekawych powrotów. 

   

  Zacznijmy od seniorek.

  Kajakarki na wodzie miały do pokonania 2 razy1000 metrów, do tego sprawdzian biegowy na 2 kilometry oraz musiały pokonać jak najszybciej dystans 200 metrów w basenie.

   

  Podczas nieobecności naszych medalistek olimpijskich: Beaty Rosolskiej, która spodziewa się syna i Marty Walczykiewicz, która bardzo późno skończyła sezon, o czołowe miejsca na wodzie i nie tylko, walczyły nasze pozostałe kadrowiczki i dziewczyny, które do niej aspirują. Kobiety w odróżnieniu od pozostałych grup na wodzie rywalizowały tylko w przejazdach indywidualnych. Oba przejazdy na wodzie wygrała Edyta Dzieniszewska-Kierkla ze Sparty Augustów. Druga w pierwszym przejeździe była Weronika Szymańska z Warty Poznań, a trzecia Anna Puławska z AZS AWF Gorzów Wlkp. W drugim przejeździe to właśnie Ania Puławska była druga, ale tylko o 0,03 sekundy wygrała z Justyną Iskrzycką z AZS AWF Katowice. Najlepszą sumę czasów na wodzie zanotowała Edyta Dzieniszewska-Kierkla, z drugą sumą czasów była Weronika Szymańska, a trzecia Anna Puławska.

   

  Punktację ogólną konsultacji wśród kobiet wygrała Marta Witkowska z Olimpii Elbląg, zdobywając 50 punktów, z 48 punktami na drugim miejscu była Edyta Dzieniszewska-Kierkla. Na trzecim miejscu z 43 punktami Anna Puławska. Ogólny ranking wygrała Edyta Dzieniszewska-Kierkla, druga na podium była Anna Puławska, a trzecia Marta Witkowska.

   

  Kanadyjkarki ścigały się tylko na wodzie i w trybie regatowym w torze. Pierwszego dnia były wyścigi na 200, a drugiego na 500 metrów. Wyścigi na olimpijskim dystansie 200 metrów wygrała Dorota Borowska z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, druga ze stratą 0,30 sekundy była Magda Stanny z Warty Poznań. Trzecia była Dorota Kozakiewicz z UKS Koszałka OpałkaWęgorzewo. Na 500 metrów najszybsza była Magda Stanny i z przewagą 4,08 sekundy wygrała z Dorotą Borowską i trzecią Dorotą Kozakiewicz o 5,05 sekundy. Ogólną sumę czasów wygrała Magda Stanny, druga wg punktacji była Dorota Borowska, a trzecia  Dorota Kozakiewicz.

   

  Teraz czas na panów.

  Kajakarze pierwszego dnia startowali w przejazdach indywidualnych na 2000 metrów z przerwą 10 minut i z powrotem startowali na 1000 metrów. Do tego finały na 500 i 1000 metrów, biegi na dystansie 1500 metrów. W tej rywalizacji zabrakło olimpijczyka z Rio Rafała Rosolskiego, który z powodów osobistych nie mógł uczestniczyć w tegorocznych sprawdzianach.

   

  Przejazd indywidualny na 2000 metrów najszybciej pokonał Bartosz Stabno z Posnanii Poznań, wygrywając z Filipem Weckwertem z Hubertusa Biały Bór o niespełna 5 sekund i prawie 9 sekund z trzecim Wojciechem Chrząszczem z G’Power Gorzów. W przejeździe na 1000 metrów najszybszy był Filip Weckwert, drugi był Martin Brzeziński z Zawiszy Bydgoszcz, a trzeci był Norbert Kuczyński z Wiskordu Szczecin.

   

  Sumę czasów po przejazdach indywidualnych wygrał Filip Weckwert, drugi był Bartosz Stabno, a trzeci był Norbert Kuczyński.

   

  W wyścigach finałowych na 1000 metrów zwyciężył Martin Brzeziński, jako drugi linię mety minął Filip Weckwert, a trzeci był Adrian Łabiszak z UKS Kopernika Bydgoszcz. Na 500 metrów zwyciężył także Martin Brzeziński, na drugim miejscu linię mety przepłynął Bartosz Stabno, a na trzecim Norbert Kuczyński.

   

  Punktację łączną wygrał Norbert Kuczyński z sumą punktów 91, drugi ze stratą 2,5 punktów był Adrian Łabiszak, a trzeci z 85,5 punktami był Wojciech Chrząszcz.

   

  I czas na kanadyjkarzy.

  Kanadyjkarze również zaczęli od przejazdów indywidualnych. Pierwszym dystansem do przepłynięcia było 2000 metrów.  Jako jedyny granicę 10 minut złamał Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów i dystans 2000 przepłynął w czasie 9:59,21. Drugi był Marcin Grzybowski z MKS Czechowice-Dziedzice ze stratą 13 sekund, trzeci na tym dystansie był Piotr Kuleta. Po przejeździe na 2 kilometry czekał ich jeszcze przejazd na 250 metrów z przerwą 15-20 minutową i tu również najszybciej popłynął Wiktor Głazunow. Niewiele tracąc, bo tylko 0,29 sekundy do Wiktora był Aleksander Kitewski z Zawiszy Bydgoszcz. Trzecim był Remigiusz Nowaczyk z AZS AWF Poznań z czasem 53,05. Sumę czasów po przejazdach indywidualnych wygrał Wiktor Głazunow, drugi był Piotr Kuleta z AZS PO Opole, a trzeci Łukasz Witkowski z Posnanii Poznań.

   

  W wyścigach finałowych na 1000 metrów najlepszym zawodnikiem był Wiktor Głazunow, jako drugi wyścig ukończył Piotr Kuleta, a trzeci był Marcin Grzybowski. Na dystansie o połowę krótszym znowu najszybszym był Wiktor Głazunow, na drugim miejscu linię mety przekroczył Aleksander Kitewski, a trzecim na tym dystansie był Tomasz Barniak z OKSW Olsztyn.

   

  W punktacji ogólnej nie mógł wygrać nikt inny jak Wiktor Głazunow, na drugim miejscu ze stratą 9 punktów był Aleksander Kitewski, a trzeci Łukasz Witkowski ze stratą 12 punktów do pierwszego.

   

  Teraz czas na wnioski, bo właśnie po to są konsultacje. Dla trenerów kadry mają być materiałem poglądowym, ale też czasem na odkrywanie nowych perspektywicznych zawodników. Konsultacje pokazały, że chętnych do pływania na światowym poziomi nie brakuje.

   

   

  BSK

  Foto: P. Langner

  • 3PPsen_001
  • 3PPsen_002
  • 3PPsen_003
  • 3PPsen_004
  • 3PPsen_005
  • 3PPsen_006
  • 3PPsen_007
  • 3PPsen_008
  • 3PPsen_009
  • 3PPsen_010
  • 3PPsen_011
  • 3PPsen_012

   

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.