Polski Związek Kajakowy

 • Tula_Czaplicki.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • tacen12.jpg
 • Borowska.jpg
 • DSC_1832.jpg

Bartosz Grabowski stypendystą IV edycji programu stypendialnego Funduszu Natalii Partyki

 • Bartek Grabowski
 • 100.000 zł dla młodych, zdolnych sportowców. Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Stypendium w ramach funduszu to 10.000 złotych na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

   

  Niemal w każdej polskiej miejscowości spotkać można sportowców z pasją, którzy wykazują się dużą determinacją i odwagą w dążeniu do celu. Wytrwałość, motywacja, zdrowy tryb życia – ich postawa może być inspiracją dla wielu. Każdy z nich to kandydat na mistrza sportu.

   

  Stypendia Funduszu Natalii Partyki przyznano młodym sportowcom o dużym potencjale i z bardzo dobrymi wynikami sportowymi, którzy jednak na drodze do rozwoju kariery sportowej napotkali różne przeciwności. Stypendia mogą oni przeznaczyć m.in. na sprzęt sportowy, opłacenie kosztów udziału w zawodach, wsparcie ze strony dietetyków sportowych czy fizjoterapeutów.

   

  Wśród stypendystów IV edycji znaleźli się m.in. Radosław Furmański, srebrny medalista Pucharu Świata World Sailing w windsurfingowej klasie RSX, Wiktor Kędzia, rekordzista Europy w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych na Mistrzostwach Juniorów w 2018 r., Agata Kaczmarska, która zdobyła wicemistrzostwo świata juniorek w boksie olimpijskim oraz Bartosz Grabowski, Mistrz Świata i Europy juniorów w kajakarstwie w olimpijskiej konkurencji K1 200 metrów.

   

  Natalia Partyka - czterokrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten, Pekinu, Londynu i Rio De Janeiro, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski  w tenisie stołowym w 2013 r. utworzyła fundusz stypendialny.

  - W związku z tym, że w tenisa stołowego gram już dość długo, wiem z czym wiąże się kariera sportowca. To mnóstwo przeszkód i wyrzeczeń, a decyzja o przejściu na zawodowstwo jest niezmiernie trudna. Nasi stypendyści znajdują się właśnie na tym etapie kariery. Cieszę się, że choć trochę możemy im ułatwić ten moment i pomóc w  realizacji ambitnych celów sportowych. – mówi Natalia Partyka, pomysłodawczyni i ambasadorka funduszu stypendialnego.

   

  Wyboru stypendystów dokonała Kapituła, w której znaleźli się: inicjatorka Funduszu Natalia Partyka, dziennikarze sportowi: Michał Pol i Andrzej Person, Elżbieta Łebkowska – członkini Zarządu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska S.A.

   

  Fundusz Natalii Partyki

  Celem Funduszu jest inspirowanie młodych sportowców do wytrwałości i walki o swój rozwój. W poprzednich edycjach konkursu stypendia zdobyli między innymi: Maria Andrejczyk, która na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem, Bartosz Tyszkowski, który zdobył srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w pchnięciu kulą, Dominik Bury, Mistrz Polski 2017 w biegach narciarskich oraz Renata Śliwińska, która zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Seniorów (kula) w Londynie w 2017 r. Program stypendialny Funduszu Natalii Partyki jest realizowany ze środków Jeronimo Martins Polska S.A.

   

  Sportowcy każdego dnia przekraczają granice zmagając się z różnorodnymi ograniczeniami; czasem, konkurentami, własnymi słabościami, bólem, zmęczeniem. Codziennie zmuszeni są do pokonywania różnych barier. Dlatego też, projektując wspólnie program, staraliśmy się wyeliminować chociaż jedno ograniczenie –  finansowe, które często staje się największą przeszkodą na drodze do rozwoju kariery zawodowej. Cieszy nas, że dzięki wsparciu sieci Biedronka młodzi, zdolni sportowcy mogą rozwijać swoją pasję i realizować marzenia o byciu mistrzami – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, przedstawiciel sieci Biedronka.

   

  Lista stypendystów i ich krótkie portfolio dostępne są na stronie internetowej www.fundusznataliipartyki.pl/ w zakładce STYPENDYŚCI.

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom!

   

  Informacja prasowa

  • Bartek Grabowski
  • Natalia Partyka
  • logo3

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.