Polski Związek Kajakowy

  • Borowska.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • belgrad3.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • tacen12.jpg

7 lipca 2017 r. w Krakowie odbyło się kolejne zebranie Pionu Sportowo-Szkoleniowego Slalomu Kajakowego

W trakcie 69. Mistrzostw Polski w Slalomie Kajakowym im. Antoniego Kurcza, w  - Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, z udziałem Prezesa PZKaj. Tadeusza Wróblewskiego, Wiceprezesa Bogusława Popieli i Dyrektora Sportowego PZKaj. Wojciecha Kudlika, odbyło się w piątek, 7 lipca 2017 r., kolejne zebranie Pionu Sportowo-Szkoleniowego Slalomu Kajakowego.

 

W spotkaniu uczestniczyli trenerzy główni kadry narodowej pracujący z grupami: Nowy Sącz – Bogdan Okręglak, Kraków „Kolna” – Zbigniew Miązek, Kraków „Akademicka” – Janusz Żyłka-Żebracki, trener Kadry Narodowej Juniorów – Dariusz Wrzosek oraz trener Krzysztof Bieryt, któremu, na podstawie uchwały Zarządu PZKaj., powierzono opiekę nad grupą kanadyjek kobiet.

Do udziału zaproszono również Stanisława Kitę i Karola Malca – lekarzy współpracujących od 1 maja 2017 r. z grupą slalomistów oraz Piotra Prusaka – szefa „zespołu odnowy biologicznej”.

 

Podczas spotkania, ocenę udziału Reprezentacji Polski w ME Seniorów (Tacen, 1-4.06.2017), przedstawił Kierownik Ekipy – Wiceprezes PZKaj. Bogusław Popiela, podkreślając historyczny sukces Reprezentacji Polski, ale również zwracając uwagę na słaby występ niektórych zawodników. Ocenę uzupełnili trenerzy KN.

 

Kolejnym punktem spotkania było omówienie i ocena udziału Reprezentacji Polski w cyklu 3 zawodów Pucharu Świata: Praga, Augsburg i Markkleeberg. Dokonano indywidualnej oceny wyników poszczególnych zawodników. Trenerzy przedstawili swoje uwagi i wnioski dotyczące realizacji dalszego etapu przygotowań do MŚ w Pau 2017.

 

Trener KN Juniorów D. Wrzosek i odpowiedzialny za grupę U23 trener KN J. Żyłka–Żebracki, dokonali oceny stanu przygotowań do udziału w MŚ Juniorów i U23 w Bratysławie (18-23.07.2017) oraz przedstawili prognozy wynikowe. Podczas spotkania dokonano również oceny występu Reprezentacji Juniorów i Młodzieżowców w rozgrywanych, tradycyjnie co roku w Bratysławie, międzynarodowych zawodach Young Danubia Cup.

 

Prezes Tadeusz Wróblewski poruszył temat porządkowania spraw sprzętowych, gospodarki magazynowej, wskazał na potrzebę opracowania i wdrożenia nowych reguł w zarządzaniu majątkiem trwałym PZKaj. Wspomniał również o podjęciu przez Związek tematów badawczych we współpracy
z Instytutem Sportu w Warszawie, dot. m.in. badania stanów napięcia przedstartowego u zawodników w slalomie kajakowym. 

 

W trakcie dyskusji poruszono kwestie współpracy z zespołem lekarskim i odnowy biologicznej.
Z wypowiedzi lekarzy i fizjoterapeuty Piotra Prusaka wynika, że współpraca ta układa się dobrze i jak dotychczas, przebiega bez większych zakłóceń, a wszystkie problemy są rozwiązywane na bieżąco.

 

Prezes T. Wróblewski zwrócił uwagę trenerom, aby zadbali o dobrą frekwencję zawodników w bardzo ważnych dla rozwoju kajakarstwa zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – te zawody już niedługo, 2-4 sierpnia na torze w Drzewicy.

 

W trakcie spotkania potwierdzono również, że kursokonferencja szkoleniowa dla wszystkich trenerów pracujących w obszarze slalomu kajakowego, odbędzie się pod koniec listopada na torze Kolna w Krakowie, a do udziału zaproszeni będą wybitni wykładowcy. Oprócz wykładów, zaplanowano również zajęcia w formie praktycznych warsztatów dla trenerów.

 

Spotkanie zakończył Prezes PZKaj. Tadeusz Wróblewski przypominając, że do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, już tylko 3 lata!  

 

Wojciech Kudlik – Dyrektor Sportowy PZKaj.

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.