Polski Związek Kajakowy

 • Tula_Czaplicki.jpg
 • Borowska.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • tacen12.jpg
 • belgrad3.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

300 kajakarzy na Podkarpaciu, czyli VII Ogólnopolski Spływ Szlakiem Rzeki Wisłok 2018

Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Rzeki Wisłok na trasie Krosno – Wojkówka – Frysztak – Markuszowa kolejny raz zaskoczył organizatorów i to nie tylko z powodu rekordowej frekwencji, ale także ze względu na niepowtarzalną atmosferą stworzoną przez uczestników. Pozwolimy sobie zaryzykować stwierdzenie, że impreza w „Dolinie Wisłoka” była drugim co do wielkości spływem kajakowym w Polsce. W imprezie udział wzięło blisko 300 kajakarzy.

 

Uczestnicy przybyli aż ze Szczecina i Gdańska, nie zabrakło także przedstawicieli takich miast i miejscowości, jak Warszawa, Żory, Iława, Łóż, Wrocław, Malbork, Dobryszyce, Warka, Andrychów, Brzóza, Magnuszew, Skała Olkuska, Radzionków, Zabrze, Czeladź, Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Mikołów, Kraków, Sosnowiec, Łonów, Mysłowice, Jaworzno, Sławków, Zamość, Mielec, Rymanów, Orzesze, Knurów, Radomsko, Lubaczów, Mrowla, Tarnowiec, Dukla, Lubla, Szebnie, Jasło, Żyznów, Odrzykoń, Pułanki, Krościenko Wyżne, Błażowa, Korczyna, Radom, Tarnobrzeg, Łężany, Żarnowa, Glinik Dolny, Twierdza, Rzeszów, Strzyżów, Moderówka, Jasło, Krosno, Wiśniowa, Frysztak. Zgłosili się także uczestnicy zameldowani w Holandii, Niemczech i Anglii.

 

Od 21 do 22 kwietnia 2018 r. miłośnicy turystyki kajakowej i aktywnego wypoczynku pokonali 43 km drugiej co do wielkości rzeki Podkarpacia. Spływ podzielony był na dwa etapy. Etap pierwszy rozpoczął się w sobotę 21 kwietnia w Krośnie przy ulicy Okrzei, skąd kajakarze wyruszyli do Frysztaka, płynąc przez Wojkówkę, gdzie rozpoczynają się oznaczenia wodnej trasy. Z kolei etap drugi miał swój początek we Frysztaku, a zakończył się w Markuszowej (gm. Wiśniowa). Każdy uczestnik otrzymał medal specjalnie zaprojektowany z okazji spływu. Organizatorzy zadbali także o nagrody, upominki oraz element integracji, który połączył ludzi z pasją.

 

Impreza rozpoczęła się już w piątek, gdzie przyjechali kajakarze z najdalszych miast. Był to dzień, który tradycyjnie organizatorzy przeznaczyli na dopięcie szczegółów, weryfikację uczestników oraz analizę procedur bezpieczeństwa. Sobota rozpoczęła się bardzo pracowicie. Już od godz. 6:00 osoby odpowiedzialne za transport i spedycję podjęli działania w celu dostarczenia kajaków na miejsce startu.

 

O godz. 10:00 odbyło się oficjalne otwarcie, które poprzedziło powitanie uczestników, zaproszonych gości oraz organizatorów, sponsorów i partnerów medialnych.

 

Pokonanie pierwszego etapu było wyjątkowo przyjemne, ponieważ oprócz obcowania z przyrodą i podziwiania krajobrazu można było skosztować specjałów Wojkówki przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Miłośnicy sportowej adrenaliny również znaleźli coś dla siebie, walcząc w 4-kilometrowym wyścigu. Rywalizacja kajakowa podzielona była na kilka kategorii, takich jak T-1 kobiet, T-2 kobiet, T-1 mężczyzn, T 2 mężczyzn i T-2 mix.

 

Na mecie czekała kolejna niespodzianka w postaci degustacji wyrobów „Starej Wędzarni” Frysztak oraz posiłku przygotowanego przez Ziemię Frysztacką oraz Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Frysztackiej. Po popołudniowej sjeście zainteresowani kajakarze mieli możliwość zwiedzania Zespołu Schronu Kolejowego – Stępina Cieszyna. Wieczór zakończyła biesiada kajakowa, podczas której odbyło się losowanie atrakcyjnych upominków.

 

Niedzielny poranek zapoczątkowała msza św. w intencji kajakarzy, która odbyła się w Kościele Parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we Frysztaku.

 

Po lotnym starcie kajakarze pokonali przełom Wisłoka zwany „Bramą Frysztacką” otwierającą się w kierunku gminy Wiśniowa, aby dobić do brzegu Markuszowej, gdzie odbyło się podsumowanie spływu oraz dekoracja kajakarzy biorących udział w zawodach. Jak to w Wiśniowej – zawsze jest jakaś wisienka na torcie. Tym razem smaku zakończeniu dodały dania wykonane przez Koła Gospodyń wiejskich z gminy Wiśniowa oraz nagroda główna wręczona przez Komandora Spływu w postaci jednoosobowego kajaka z wyposażeniem, ufundowana przez firmę KanoKajaki.

 

Weekend w „Dolinie Wisłoka” z jednej strony zakończył największą kajakową imprezę, a z drugiej otworzył sezon spływów tego regionu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone chwile oraz współpracę w zakresie promocji tak pięknego wypoczynku, jakim jest pływanie w kajaku. Frekwencja, atmosfera i wspólna promocja kajakarstwa daje nam pewność, że wspólna pasja będzie owocować na kolejne lata. Dziękujemy partnerom medialnym oraz sponsorom. Sztab organizacyjny przekazuje takżepodziękowania dla Komendy Miejskiej Policji z Krosna oraz Komendy Straży Miejskiej z Krosna. Dziękujemy Strażakom Ochotnikom z Frysztaka, Kobyla, Łączek Jagielońskich oraz z gminy Wiśniowa. Koła Gospodyń Wiejskich tak jak zawsze podbiły serca spływowiczów – dziękujemy. Podziękowania dla pracowników GOK Wiśniowa, MOSiR Krosno i GOSiR Frysztak. Reprezentowanie Polskiego Związku Kajakowego – Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich mobilizuje nas do pracy, aby organizowane przez nas spływy były na jak najwyższym poziomie.

 

Organizatorzy: Fundacja kajakowa Tołhaaj – GDK, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku: Polski Związek Kajakowy, Komisja Kajakrstwa dla Wszystkich.

 

Patronat Honorowy: Miasto Krosno – prezydent Piotr Przytocki, wiceprezydent Bronisław Baran, gmina Frysztak – wójt Jan Ziarnik, gmina Wojaszówka – wójt Sławomir Stefański, gmina Wiśniowa – wójt Marcin Kut.

 

Sponsorzy: firma INVENTO, firma KanoKajaki, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe  Wenta – Operator Sieci handlowej Zielony Koszyk, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Stara Wędzarnia Frysztak, Sklep Sport 4 U Frysztak, Lasy Państwowe Krosno, Huta Szkła Delta, Reklama Wizualna NEO-Design Frysztak, Sklep Komputerowy Omega z Krosna, Sklep AGET Krosno, Woda Mineralna Jurajska, Huta Szkła Sabina

 

Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku, Gminny Ośrodek Kultury z Wiśniowej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie

 

Partnerzy medialni: TVP 3 Rzeszów, ITVP Południe, Telewizja Adventure HD, Telewizja „Obiektyw", Radio ESKA, Radio Rzeszów, Radio RMF Max, Nowiny 24, Super Nowości 24, Gospodarka Podkarpacka, Krosno 24, Krosno 112, Rze-Sport, Twój Powiat, Strzyżowiak, Jasło 4u, Frysztak 24, Krosno 112, RzeSport

 

 

Marek Armata, Dawid Marek, Mariusz Sikora

 

 

 • 01
 • 04
 • 10
 • 11
 • 12
 • 14
 • 15
 • 16
 • 19
 • 20
 • 23
 • 24

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.