Polski Związek Kajakowy

 • belgrad3.jpg
 • Borowska.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • tacen12.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • DSC_1832.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

RZEKI POTRZEBUJĄ NASZEGO WSPRACIA

 • Zostań strażnikiem rzek
 • Drodzy kajakarze,

  Zanieczyszczenia, ścieki i śmieci są znanym od lat zagrożeniem dla polskich rzek – ale nie jedynym. Do największych należą regulowanie, prostowanie, betonowanie koryt, obwałowywanie i przekopywanie rzek, co wiąże się ze zniszczeniem tarlisk, zalewaniem gniazd i piskląt, usunięciem roślin i dewastacją brzegów.

  Regulacja rzek i zabudowywanie terenów zalewowych niszczy przyrodę i zwiększa ryzyko powodzi. Według szacunków Fundacji WWF, co najmniej 80% krajowych rzek zostało przekształconych przez człowieka. A degradacja rzecznych ekosystemów w Polsce spowodowała m.in. wyginięcie takich gatunków jak jesiotr

   

  Chcąc chronić to niepowtarzalne dziedzictwo, stworzono program „Strażnicy Rzek WWF Polska”, który pozwala zaangażować lokalne społeczności w ochronę ekosystemów. Do głównych zadań strażników będzie należało monitorowanie 150 000 km polskich rzek: obserwacja, interwencje oraz powstrzymywanie szkodliwych zmian. Program szczególnie koncentruje się na szybkim wsparciu ochrony małych rzek, które są najbardziej zagrożone. Formalnie strażnikiem może zostać każdy. Wystarczy chęć udziału w tej wyjątkowej akcji, polegającej na ochronie przyrody i wytrwałość w wypełnianiu obowiązków. 

   

  Zgłoszenia do programu przyjmowane są na stronie straznicy.wwf.pl w specjalnym formularzu.

   

  Dołączcie do programu „Strażnicy Rzek WWF Polska” lub udostępnijcie ten komunikat na Waszej stronie internetowej lub Facebooku. Razem możemy zdziałać więcej - dla nas i przyszłych pokoleń!

   

  NASZE ZAANGAŻOWANIE MOŻE ZMIENIĆ BIEG HISTORII… RZEK!

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.