Polski Związek Kajakowy

 • Borowska.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • tacen12.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • DSC_1832.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

Kajakowe Mikołajki 2018 – ponad 500 razy dzięki!

 • KM_2018_Krakow_glowne
 • Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki po raz drugi udało się zrealizować projekt „Kajakowe Mikołajki”. W pięciu miejscach w Polsce (Tomaszowie Mazowieckim, Strzyżowie, Krakowie, Piekarach k. Krakowa i Świeciu) dzieci i młodzież w wieku 6–16 lat aktywnie świętowały Mikołajki w kajakach na pływalniach, a potem z radością odbierały nagrody i medale od samego Mikołaja.

   

  Dla wielu osób zaskoczeniem był widok kajaków na basenie, mimo że wielu kajakarzy tak właśnie ćwiczy. Projekt „Kajakowe Mikołajki” Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich Polskiego Związku Kajakowego to nowatorska inicjatywa – w Mikołajki dzieci nie tylko otrzymują upominki, ale i aktywnie spędzają ten wyjątkowy dla nich dzień. W każdym z wymienionych miejsc rozgrywano konkurencje na wodzie, były zastępy Mikołajów, upominki, medale, a przede wszystkim radość i uśmiech dzieci.

   

  Przedstawiamy krótkie relacje i zdjęcia z poszczególnych miejsc.

   

  Czwartek, 6.12.2018 r.

  Tomaszów Mazowiecki

   

  Rywalizacja w kajakach na basenie, konkurs plastyczny oraz konkurs na hasło reklamujące imprezę, Akademia Ciastka, szkolenie z pierwszej pomocy, koncert piosenek Rafała Tomczyka, nagrody, upominki, gadżety, świetna zabawa – to wszystko dla najmłodszych od KS Amber. Podziękowania dla: Szkoły nr 12 w Tomaszowie Maz., Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich Polskiego Związku Kajakowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

   

  Wśród konkurencji kajakowych znalazły się m.in. „Kto szybciej na wodzie?”, czyli zakładanie kamizelki i kasku oraz poprawne wsiadanie do kajaka na czas, „Z Mikołajem w kajaku”, czyli przepłynięcie kajakiem od brzegu do brzegu pływalni z Mikołajem na dziobie kajaka, „Kajakowe kręciołki”.

   

  Najlepsi w zawodach kajakowych otrzymali puchary za pierwsze, drugie i trzecie miejsce, a wszyscy uczestnicy Kajakowych Mikołajek pamiątkową koszulkę i podkładkę pod mysz komputerową.

  • KM_2018_Tomaszow_Maz_1
  • KM_2018_Tomaszow_Maz_2
  • KM_2018_Tomaszow_Maz_3

   

  Piątek, 7.12.2018 r.

  Strzyżów k. Rzeszowa

   

  „100 dzieciaków pływało kajakami i bawiło się razem z nami”. Piątkowy wieczór 7 grudnia 2018 r. był niezwykły. Tego dnia odbyło się w Parku Wodnym CSTR w Strzyżowie spotkanie z Mikołajem, który znowu wymienił sanie na kajak, a renifery na wiosła. Nie przez brak śniegu, ale aby promować kajakarstwo oraz aktywny i zdrowy styl życia (organizator: Tołhaj-GDK).

   

  Mikołaj z pomocnikami przygotował dla dzieci wiele niespodzianek. Pod okiem doświadczonych instruktorów uczestnicy próbowali swoich sił w sterowaniu kajakiem oraz brali udział w grach, zabawach i wyścigach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy konkurencji dyplomy i puchary.

   

  W Kajakowych Mikołajkach udział wzięło 100 dzieci z okolic Frysztaka, Strzyżowa, Jasła, Krosna, Dukli i Iwonicza. Mikołajowi pomagało 20 pomocników, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, techniką pływania kajakiem oraz organizacją konkurencji i zabaw.

  • KM_2018_Strzyzow_1
  • KM_2018_Strzyzow_2
  • KM_2018_Strzyzow_3

   

  Sobota, 8.12.2018

  Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Kolna”

   

  Uczestnicy Kajakowych Mikołajek zorganizowanych przez KKK na basenie OSiR Kolna – dzieci w wieku od 6 do 16 lat – próbowali swoich sił na profesjonalnych kajakach slalomowych. Przewidziano dla nich wiele atrakcji i niespodzianek, a nad wszystkim czuwał Kajakowy Święty Mikołaj.

   

  Wśród konkurencji kajakowych znalazły się m.in. „Kajakowe kręciołki”, czyli obroty w określonym czasie wokół własnej osi, „Gotowy Kajakarz”, czyli zakładanie kamizelki i kasku oraz poprawne wsiadanie do kajaka na czas. A na lądzie – „Quiz Świętego Mikołaja”.

  • KM_2018_Krakow_1
  • KM_2018_Krakow_2
  • KM_2018_Krakow_3

   

  Sobota, 8.12.2018

  Piekary k. Krakowa

   

  8.12.2018 r. Kolejowy Klub Wodny 1929 zorganizował imprezę kajakową dla dzieci i młodzieży szkolnej na krytym basenie w Piekarach k. Krakowa. Uczestnikami były dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat, w równych proporcjach: dziewczęta i chłopcy.

   

  Uczestnicy startowali w konkurencjach kajakowych: „Kto szybciej na wodzie?”, „Z Mikołajem w kajaku”, „Kajakowe kręciołki”, „Wyławianie gumowych krążków na czas”. W tym samym czasie rozgrywane były konkurencje na sali: konkurs plastyczny, układanie hasła reklamującego imprezę Kajakowe Mikołajki oraz quiz z wiedzy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

  • KM_2018_Piekary_1
  • KM_2018_Piekary_2
  • KM_2018_piekary_3

   

  Przed nami jeszcze jedna wizyta Kajakowego Mikołaja. Dzieci z woj. kujawsko-pomorskiego spotkają się z nim 13 grudnia (czwartek) na pływalni Parku Wodnego w Świeciu. Czeka na nie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez KTW Celuloza Świecie.

   

  Podsumowując, Kajakowe Mikołajki po raz kolejny okazały się strzałem w dziesiątkę, przynosząc satysfakcję dzieciom i ich rodzicom, ale także nauczycielom i zarządom pływalni. Nagrodą dla wszystkich organizatorów była radość dzieci. Takie Mikołajki na długo pozostaną w ich pamięci.

   

  Szczególne podziękowania dla Ministerstwa Sportu i Turystyki za wsparcie finansowe projektu „Kajakowe Mikołajki”.

   

  (ej)

  Foto: archiwum organizatorów

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.