Polski Związek Kajakowy

  • belgrad3.jpg
  • Borowska.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • tacen12.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

VI Ogólnopolski Cross Kajakowy im. Tadeusza Kiwiało

Działacze Oddziału Ziemi Elbląskiej PTTK w Elblągu oraz KTKaj. PTTK „Drużno” zorganizowali w dniach 29 - 30.06.2013 r.  dwie imprezy kajakowe na rzece Elbląg: VI Ogólnopolski Cross Kajakowy im. Tadeusza Kiwiało oraz po raz pierwszy Regaty Rodzinne "Dwa Mosty" i Międzyzakładowe Drużynowe Mistrzostwa Elbląga. Cross i regaty kajakowe były imprezami towarzyszącymi obchodom Dni Elbląga. Pogoda była na medal czyli przez cały dzień świeciło nam słoneczko, a niewielki wietrzyk chłodził emocje.

Cross kajakowy był dwudniową imprezą o charakterze sportowo-rekreacyjnym i składał się z dwóch etapów: crossu kajakowego i płynięcia rekreacyjno-turystycznego rzeką Pasłęką.

W pierwszym dniu odbyły się wyścigi na dystansie 12,5 km i 25 km po rzece Elbląg z podziałem na kajaki turystyczne i wyczynowe. Na starcie przy bulwarze Zygmunta Augusta obydwu grup stawiło się 28 osad kajakowych. Kajakarze na dystansie 25 km  płynęli do pierwszej boi na Zalewie Wiślanym i z powrotem, natomiast dystans 12,5 km trzeba było przepłynąć do mostu pontonowego w Nowakowie i z powrotem.  Na dystansie 25 km najszybszym zawodnikiem był Piotr Różalski, w kategorii K-2Mix najlepsi byli Iwona i Mirosław Kreczman, a na 12,5 km najszybszy był Edward Góra. Po przypłynięciu na metę wszystkich załóg, każdy otrzymał  posiłek regeneracyjny.

Po południu, również przy bulwarze Zygmunta Augusta odbyły się Regaty Rodzinne "Dwa Mosty" na rzece Elbląg na dystansie 400 m. Współorganizatorem regat rodzinnych był Urząd Miasta w Elblągu. Regaty rodzinne odbywały się w kategoriach: tata-mama, tata-syn-córka, mama-córka-syn. Regaty te cieszyły się sporym zainteresowaniem dzieci, które namawiały rodziców do startu. Dla wszystkich uczestników regat rodzinnych przewidziano dyplomy i nagrody a dla najmłodszych lody.

Natomiast po raz pierwszy organizowanych Międzyzakładowych Drużynowych Mistrzostwach  Elbląga w wyścigach kajakowych wzięły udział 3 drużyny: Vers Ag. Ubezp., Serwis-Turbin  i Maag&Partner.

Cała impreza była zabezpieczana na wodzie przez ratowników elbląskiego WOPR-u.

Uroczyste zakończenie obydwu imprez wraz z balem komandorskim odbyło się o godz. 18-tej w  Tawernie „Tortuga” . Najlepszym wręczono puchary, nagrody i pamiątkowe certyfikaty dla wszystkich uczestników. 

Natomiast na drugi dzień, 48 kajakarzy nie zrażonych nocną burzą, wyruszyło na drugi etap Crossu tj. rekreacyjno-turystyczny rzeką Pasłęką, od miejscowości Łozy do Jeziora Pierzchalskiego. Rzeka przepływa przez dziko porastający las z trudno dostępnymi brzegami, nurt rzeki spokojny lecz trzeba uważać na zwalone drzewa i podwodne przeszkody. Po zwodowaniu kajaków i przepłynięciu ok. 500 m dodatkową atrakcją był stopień wodny utworzony w miejscu przedwojennej zapory, który pokonali wszyscy bez wywrotki.  Spływ kończył się przy pomoście ścieżki ekologicznej, gdzie uczestników czekało ognisko i gorąca grochówka. Przez cały spływ humory wszystkim dopisywały, było dużo śmiechu i bardzo wesoło.

Doszły nas słuchy od uczestników, że impreza była udana, wszyscy wspaniale się bawili, a w przyszłym roku będzie jeszcze więcej chętnych do rywalizacji i zabawy.

 

  • 1
  • 2
  • 4

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.