Polski Związek Kajakowy

 • DSC_1832.jpg
 • belgrad3.jpg
 • tacen12.jpg
 • Borowska.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

IX OSK rzeką Pilicą im. Krzysztofa Książka

 

Jak co roku w ostatni weekend lipca, tłumy kajakarzy zjechały do Warki na Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Pilicą im. Krzysztofa Książka.

Impreza organizowana była przez Klub Kajakowy Korek Warka, przy współpracy Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa. Realizacja bogatego program rekreacyjnego była możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz środków Gminy Warka. W tym roku po raz pierwszy bazą imprezy była nowo otwarta „Przystań na Winiarach” w Warce.

Pierwsi uczestnicy przybyli na miejsce już w czwartek 27.07 przed południem. O godz. 16:00 ciężką pracę rozpoczęło biuro spływu, weryfikując nadjeżdżające drużyny oraz zawodników indywidualnych. Tego dnia dla chętnych zorganizowano „bonus” - nie liczący się do klasyfikacji generalnej spływ na odcinku z Niemojewic do Warki.

Piątkowy poranek zdominowała dalsza weryfikacja uczestników. Na skutek gwałtownego załamania pogody sędziowie zdecydowali, aby pierwszy odcinek regulowanego przepływu miał charakter niepunktowany. Dlatego na ten etap wyruszyły osady przygotowane do pływania w trudnych warunkach pogodowych. Szesnasto-kilometrowy odcinek z Warki do Mniszewa można było potraktować jako oficjalny trening przed sobotnim sprintem. Osoby towarzyszące, które nie pływały mogły tego dnia zwiedzić browar warecki oraz muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Na skutek opadów deszczu również w godzinach popołudniowych, zaplanowana na wieczór dyskoteka przy scenie miała iście „woodstockową” oprawę – kto nie był, niech żałuje, gdyż tak przyjazny i mlaskający „parkiet” był niespodziewanym, choć bardzo miłym dodatkiem do imprezy.

W sobotę 26 lipca, kolejny etap rozpoczęto sprintem na dystansie 7 km z Przybyszewa do Białobrzegów. Wyścigi odbywały się w pięciu kategoriach:

- T1 K – zwyciężyła Iwona Kreczman,

- T1 M – zwyciężył Tadeusz Rek,

- T2 K – zwyciężyła osada M. Bychowska, J. Suszka,

- T2 M – zwyciężyła osada M. Tuszyński, P. Tuszyński,

- T2 MIXT – zwyciężyła osada D. Łapiński, M. Łapińska.

Po wyścigu uczestnicy przystąpili do kolejnego odcinka regularnego przepływu na dystansie 13 km z Białobrzegów do Bud Michałowickich. Na mecie tego etapu organizatorzy zapewnili przechowanie sprzętu pływającego, a zawodnicy autokarami przejechali na biwak. Po południu rozegrano zaplanowane na ten dzień konkurencje dodatkowe, a najmłodsi uczestnicy obejrzeli spektakl plenerowy teatru ART Re pt. Wilk i Zając. Wieczorem odbył się przegląd piosenki turystycznej, który uświetniła swoją obecnością Wolna Grupa Bukowina.

W niedzielę rozegrano ostatni etap – odcinek regularnego przepływu na trasie z Bud Michałowickich do Warki, z metą w „przystani na Winiarach”. Tutaj nastąpiło uroczyste zakończenie spływu, podsumowanie klasyfikacji, oraz wręczenie medali czy nagród rzeczowych dla najlepszych załóg w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Do klasyfikacji spływu zweryfikowanych zostało 165 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wszystkim gratulujemy startu i serdecznie dziękujemy za udział. Trzeba pamiętać, że to dzięki Wam atmosfera była tak wspaniała a rywalizacja przebiegała w duchu fair play. Jak często mawiał Patron naszej imprezy, Krzysztof Książek: Trzeba pamiętać, że w sporcie powszechnym to nie miejsce na podium i nie medale są najważniejsze. Ale właśnie start i chęć zmierzenia się z własnymi możliwościami...

Dziękujemy i do zobaczenia za rok, na jubileuszowym X OSK rzeką Pilicą – przybywajcie tłumnie…

 

 • 00
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.