Polski Związek Kajakowy

  • Borowska.jpg
  • tacen12.jpg
  • belgrad3.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg

Znów w kajaku

Kadra pływająca na 1000 metrów trenuje na wodzie w portugalskim Milfontes. Wcześniej grupa przygotowywała się w górach.

 

 

Narty na okrągło

Pierwsze tygodnie stycznia kajakarze spędzili w Szczyrku. Na zgrupowanie powołanie otrzymał Mariusz Kujawski, Rafał Rosolski, Marcin Nickowski i Martin Brzeziński. Obóz był kontynuacją przygotowań do nadchodzącego sezonu. Główny nacisk położono na budowanie wytrzymałości siłowej i ogólnej. Wszystkie zakładane zadania zostały zrealizowane.

 

 

- Codziennie narty biegowe i trening na odcinku od 15 do 25 km. Do tego cztery razy w tygodniu zajęcia na basenie pływackim i tyle samo w siłowni. Naturalnie wszystko przeplatane grami ogólnorozwojowymi i gimnastyką. Z warunkami trafiliśmy idealnie. Mieliśmy świetnie przygotowaną trasę na Kubalonce i dobrą pogodę – wylicza Michał Brzuchalski.

 

Akcent na wodę

Aktualnie zawodnicy wrócili do Portugalii gdzie trenowali już w grudniu ubiegłego roku. Do grupy ze Szczyrku dołączył jeszcze Mateusz Rychlik.

 

 

- Zadania na ten wyjazd to doskonalenie techniki wiosłowania i wstępne zgrywanie osady na majowe kwalifikacje. Na wodzie chcemy spędzić około 75% czasu całego zgrupowania. Oczywiście będziemy też kontynuować pracę nad budowaniem wytrzymałości specjalnej i podtrzymywaniem siły – wyjaśnia szkoleniowiec. (tp)

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.