Foz Do Iguassu w Brazylii

SREBRNY DZIEŃ  Polskiej reprezentacji  juniorów i młodzieżowej  na  Slalomowych Mistrzostwach Świata do lat 23 podczas pierwszego dnia finałów w Foz Do Iguassu w Brazylii.

Pobyt w Brazylii  rozpoczął się od problemów z dostarczeniem kajaków  poprzez strajk transportowców a następnie problemy z realizacja zaplanowanych treningów na torze.

Jednakże  wcześniejsze zgrupowania i determinacja pomogła w zdobyciu pierwszego dnia finałów     aż 3 srebrnych medali i mamy nadzieję że to nie koniec.

Kacper Sztuba wywalczył w C-1 juniorów srebrny medal, choć przez chwile cieszyliśmy się już ze złota, które jednak uciekło po proteście Słowacji./Złoto przegrał o  0.66 sekundy/

Dobrze pojechał w tym samym finale również Przemek Nowak który zajął ostatecznie czwarte miejsce.

Bardzo dobrze pojechał w półfinale K-1 do Lat 23 Maciej Okrąglak który awansował do finału na 3 miejscu. Jednak w finale mimo zajętego 6 miejsca/2 czas przejazdu/ został zdyskwalifikowany za brak pomiaru łodzi  gdyż na skutek nieporozumienia z sędzią  i komisją kontroli antydopingowej  nie zdążył zważyć  łodzi.

Po południu rozgrywano konkurencje zespołowe i drugie  srebro dla Polski zdobyli w K-1 x 3 do lat 23 w składzie  Rafał Polaczyk, Maciej Okręglak, Jakub Brzeziński.

Trzecie srebro przypadło zespołowi  juniorów w C-1 x 3 w składzie Kacper Sztuba, Przemysław Nowak i Dominik Janur  którzy ulegli złotym medalistom z Niemiec.

Niedziela przed nami i nowe szanse na medale!