Pięć razy podium w ME

Dwa złote i trzy srebrne medale zdobyła reprezentacja w ME w Racicach. Finał K1 500 wygrała Ewelina Wojnarowska, a K2 500 Karolina Naja z Beatą Mikołajczyk. Polska zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Cztery blachy

Tegoroczne ME otworzyły międzynarodowy sezon startowy. W Racicach najlepszy wynik osiągnęły kajakarki, które zdobyły cztery medale i dwukrotnie zajmowały miejsca tuż za podium. Gwiazdami regat została Karolina Naja i Beata Mikołajczyk, które wystartowały w dwójce na 200, 500 i 1000 metrów i trzykrotnie stanęły na podium (poza złotym medalem z pięćsetki, przywiozły jeszcze dwa srebra). Doskonale popłynęła też Ewelina Wojnarowska, która pewnie wygrała finał K1 500, Kajakarka startowała także w czwórce na tym samym dystansie wraz z Martą Walczykiewicz, Edytą Dzieniszewską i Joanną Bruską. Osada przypłynęła czwarta (wygrała Białoruś przed Ukrainą i Rosją), podobnie jak szlakująca łódź Marta, która w finale K1 200 otarła się o medal (wygrała Francuzka Sarah Guyot, druga była Rosjanka, a trzecia Serbka). W jedynce na pięć kilometrów startowała Edyta Dzieniszewska, która zajęła jedenaste miejsce.

Wysoko na tysiąca

Dobrze pływali kanadyjkarze. Znakomity wynik osiągnął Tomasz Kaczor zdobywając srebrny medal w C1 1000 i przegrywając jedynie z ubiegłorocznym mistrzem świata Niemcem Sebastianem Brendelem. Tomasz startował też w C1 500 i zajął piąte miejsce. Na tej same pozycji skończył Piotr Kuleta z Marcinem Grzybowskim, którzy ścigali się w olimpijskiej konkurencji C1 1000 (wyścig wygrała osada z Ukrainy przed Rosją i Niemcami). W dwójkach na 500 i 200 metrów startował Mateusz Kamiński z Michałem Kudłą. Osada zajęła kolejno piąte i dziewiąte miejsce. W konkurencji C1 5000 Vincent Słomiński był dwunasty.

Mocna czwórka

Kajakarze wystartowali w regatach w okrojonym składzie. Zabrakło Rafała Rosolskiego, który zmaga się z problemem nadgarstka. Najlepszy wynik zanotowała czwórka na tysiąc metrów płynąca w składzie Rafał Maroń, Paweł Florczak, Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski. Ekipa przypłynęła czwarta za Czechami (złoci medaliści MŚ w Moskwie) Portugalią (srebrni medaliści MŚ w Moskwie) i Hiszpanami. Na 200 metrów Denis Ambroziak w K1 i Paweł Kaczmarek z Dawidem Putto w K2 zajęli siódme miejsca. W K1 1000 i 5000 startował Martin Brzeziński i był kolejno trzeci w finale B i trzynasty na pięć kilometrów. W K1 500 ścigał się Piotr Siemionowski, który skończył na szóstej pozycji w finale B.

Kolejny sprawdzian reprezentacji w połowie maja PŚ w portugalskim Montemor-O-Velho. (TP)

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.