Wysoko w Duisburgu

Złoto i pięć srebrnych medali podczas rywalizacji w drugiej edycji PŚ. W konkurencjach olimpijskich komplet krążków wywalczyła grupa kajakarek i jeden dwójka kanadyjkarzy. Zawody miały mocną obsadę, a w wielu finałach pływały po dwie osady z jednego kraju.

Najszybsze składy

W Duisburgu kajakarki wystartowały w najlepszych składach. Marta Walczykiewicz, która tydzień temu w Montemor ścigała się w jedynce tysiąc i dwójce dwieście, wróciła do swojej koronnej konkurencji i pewnie zwyciężyła w K1 200. W rywalizacji zabrakło Lisy Carrington, która popłynęła tym razem tylko w K1 500. Kajakarka z Nowej Zelandii konkurencję wygrała, a tuż za nią przypłynęła Ewelina Wojnarowska. Znakomity wyścig rozegrała w dwójce na pięćset Karolina Naja z Beatą Mikołajczyk. Po świetnym finiszu dziewczyny zajęły drugie miejsce, tuż za osadą Maryna Litvinchuk i Marharyta Mahkhneva z Białorusi. Na drugim stopniu podium stanęła też czwórka z Karoliną, Beatą, Edytą Dzieniszewską i Eweliną Wojnarowską. W tej konkurencji także zwyciężył skład z Białorusi. Na dystansach nieolimpijskich startowały cztery łódki. Anna Włosik była piąta w finale B w K1 1000 i szósta w K2 200 z Edytą Dzieniszewską, a Joanna Bruska ósma w finale B w K1 1000. W K4 200 nasze kajakarki przypłynęły ósme. W łodzi wiosłowała Marta Walczykiewicz, Joanna Bruska, Ewelina Wojnarowska i Beata Mikołajczyk.

Olimpijskie dystanse

Trener Rafał Rogoziecki wystawił osady tylko w konkurencjach olimpijskich. W C1 1000 startował Vincent Słomiński, w C1 200 Wiktor Głazunow, a w C2 1000 Mateusz Kamiński z Michałem Kudłą i Piotr Kuleta z Marcinem Grzybowskim. W Duisburgu rozegrała się kolejna runda sprawdzianu dwójek. W Montemor górą był skład z Kamińskim i Kudłą, który był drugi, jednak tym razem na drugim stopniu podium stanął Kuleta z Grzybowskim. W tym wyścigu pierwsze i trzecie miejsce zajęły osady Niemieckie. Druga Polska dwójka nie zakwalifikowała się przy tym do finałowej dziewiątki i wygrała finał B. W konkurencjach indywidualnych szóste miejsce zajął Vincent Słomiński w C1 1000, a Wiktor Głazunow w C1 200 nie awansował do finału.

Powrót na tor

W Duisburgu do rywalizacji wrócili kajakarze. Po ME w Racicach grupa skupiała się na treningu i nie wystąpiła w pierwszej edycji PŚ. Najlepszy wynik z ekipy zanotował Paweł Szandrach z Mariuszem Kujawskim w K2 1000. Osada zajęła czwarte miejsce w bardzo mocno obsadzie, przegrywając jedynie z Niemcami, Australią i Węgrami. Szandrach startował też w K1 500 i przypłynął drugi za medalistą olimpijskim Kennym Wallace’m z Australii. Reszta zawodników pływała poza najlepszą dziewiątką. Na dwieście metrów Paweł Kaczmarek z Dawidem Putto w dwójce zajęli czwarte miejsce w finale B, a Denis Ambroziak ósme w jedynce. Na tysiąc metrów na drugiej pozycji w finale B przypłynął Paweł Florczak z Martinem Brzezińskim w K2, a na szóstej Rafał Maroń w K1. W Duisburgu ścigała się też czwórka na dwieście metrów z Ambroziakiem, Kaczmarkiem, Putto i Piotrem Siemionowskim. Skład zajął ostatecznie piąte miejsce. Kolejny sprawdzian dla grupy za tydzień podczas PŚ w Kopenhadze. (TP)

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.