Interesujące ściganie podczas MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW w slalomie kajakowym w Krakowie

Wiele emocji  i świetne wyścigi mięli okazję oglądać miłośnicy kajakarstwa slalomowego na torze Kolna w Krakowie podczas Mistrzostw Polski Seniorów i ostatniej kwalifikacji do startu w Mistrzostwach Świata w Londynie. Doświadczeni  zawodnicy i zawodniczki pokazali, że  są dobrze przygotowani do dalszych startów gdyż członkowie kadry narodowej  wygrali większość wyścigów.

Trenerzy kadry wraz z trenerem koordynatorem Jarosławem Miczkiem oraz  działacze PZKaj z Prezesem Józefem Bejnarowiczem oraz wiceprezesem Zbigniewem Kudlikiem na czele  z zainteresowaniem śledzili występ członków kadry oraz całego zaplecza slalomowego zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.

Rozegrano 5 konkurencji indywidualnych oraz 4 zespołowe.

Odbyły się zarówno wyścigi eliminacyjne, półfinałowe oraz finały.

Większość wyścigów rozegrali miedzy sobą faworyci i tak;

Wyścig K-1 mężczyzn wygrał Mateusz Polaczyk przed Maciejem Okręglakiem i Dariuszem Popielą

Wyścig C-1 mężczyzn wygrał Grzegorz Hedwig przed 18 letnim Przemysławem Nowakiem i młodzieżowcem Kacprem Gondkiem

Wyścig K-1 Kobiet wygrała Natalia Pacierpnik która powoli wraca do formy wyprzedzając  młode ale już doświadczone  Klaudię Zwolińską i Sarę Ćwik

Wyścig w konkurencji C-2 wygrali doświadczeni zawodnicy Piotr Szczepański i Marcin Pochwała przed braćmi Filipem i Andrzejem Brzezińskimi oraz aktualnymi mistrzami Świata w grupie młodzieżowej Michałem Wierciochem i Grzegorzem Majerczakiem.

Natomiast w konkurencji C-1 Kobiet  która dopiero startuje  w wyścigu o włączenie do konkurencji olimpijskich wygrała Justyna Janczy przed Aleksandra Stach i Sarą Ćwik.

Teraz najlepszych czekają dodatkowe starty na pucharach świata i ostateczne przygotowania do startu w najważniejszej imprezie tego roku Mistrzostwach Świata Seniorów i w Londynie/ są to również kwalifikacje do startu w Igrzyskach olimpijskich w RIO  w dniach 16-20 września.