Polski Związek Kajakowy

  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • tacen12.jpg
  • belgrad3.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • Borowska.jpg
  • DSC_1832.jpg

Konferencja "Powiedz NIE! dopingowi"

5 kwietnia 2012 roku  w Polskim Komitecie Olimpijskim  odbyła się inauguracja kampanii  „Say NO! to doping”. Pomysłodawcą akcji jest Światowa Agencja Antydopingowa (WADA).

Polski Związek Kajakowy reprezentowali w konferencji: Magda Koseska-Cuevas, Agata Sosińska z sekretariatu Związku i Sekretarz Gen. Tadeusz Wróblewski

 

Projekt kierowany jest  do młodych zawodników i opiera się na dwóch  filarach:

- ambasadorach kampanii (Tomasz Kucharski – 2-krotny mistrz olimpijski w wioślarstwie, Paweł Zygmunt – 4-krotny olimpijczyk w łyżwiarstwie szybkim oraz Katarzyna Rogowiec – 2-krotna mistrzyni igrzysk paraolimpijskich i triumfatorka Pucharu Świata 2011/2012 sportowców niepełnosprawnych w biegach narciarskich)

- sportowym sprzęcie treningowym w kolorze zielonym (m.in. krążki hokejowe, tarcze strzeleckie, czepki pływackie), który jak wynika z badań jest kojarzony pozytywnie z witalnością, świeżością i uczciwością.

 

Dla potrzeb Kampanii są przygotowywane spoty filmowe, rozmaite materiały informacyjne oraz gadżety. Dodatkowo, zaprezentowany został profesjonalny kurs antydopingowy dla trenerów - "Couch True", przygotowany przez Akademię Trenerską, Instytut Sportu, Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie oraz WADA (dostępny na płycie DVD i do pobrania ze strony internetowej Instytutu Sportu).

 

W ramach projektu opracowano także "Dekalog Prawdziwego Mistrza":

1. Graj fair - prawdziwi mistrzowie nigdy nie oszukują!

2. Określ swoje cele w sporcie i drogę do ich osiągnięcia

3. Nie przeciążaj swojego organizmu kosztem utraty zdrowia

4. Dbaj o swoje zdrowie

5. Stosuj dietę dostosowaną do Twojego treningu

6. Stosuj jak najmniej odżywek i suplementów, a jeśli już ich używasz - stosuj tylko te polecane przez lekarza sportowego, dietetyka lub trenera

7. Nie przyjmuj absolutnie żadnych leków bez konsultacji z lekarzem sportowym - dotyczy to także medykamentów kupowanych bez recepty, jak np.: witaminy, tabletki od bólu głowy, zioła, syropy na kaszel itp.

8. Zdobywaj potrzebną i aktualną wiedzę na temat zagrożeń związanych z dopingiem i właściwych sposobów postępowania. Nigdy nie usprawiedliwi Cię fakt, iż o czymś nie wiedziałeś

9. Dbaj o swoją motywację

10. W razie jakichkolwiek wątpliwości konsultuj się ze specjalistami Komisji Antydopingowej. Antydopingowe Pogotowie Informacyjne czuwa pod numerem telefonu 695 - 367464 (czyli inaczej: 695 - DOPING)

 

Inauguracja zakończyła się ożywioną dyskusją, która potwierdziła fakt, że walka z dopingiem w sporcie to problem nadal aktualny, a jego rozwiązania należy szukać przede wszystkim w zmianie mentalności zawodników i całego społeczeństwa.

Więcej informacji: http://www.antydoping.pl/

 

  • IMG_6223
  • IMG_6232
  • IMG_6290
  • IMG_6311
  • IMG_6341
  • IMG_6479

 

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.