Juniorzy i juniorzy młodsi walczyli o tytułów mistrzów Polski w kajak polo

Kaniów i funkcjonujący w nim Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych, ponownie stał się areną zmagań najlepszych w Polsce zawodników uprawiających kajak polo w kategorii juniorów i juniorów młodszych. W dniach 23 – 24 lipca odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorów i XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Do udziału w Mistrzostwach Polski zostały zgłoszone 23 drużyny z 12 klubów. Najbardziej obsadzone były kategorie juniorek i juniorów młodszych. Najwięcej drużyn zgłosiła Astoria Bydgoszcz.

W kategorii juniorek od kilku już lat zawodniczki UKS Set Kaniów nie mają sobie równych. W tym roku w finale pokonały UKS Kliniska 10:4, a łupem bramkowym podzieliły się: Katarzyna Ciupak – 3, Klaudia Gryz, Sandra Pilarz, Monika Pacyga po 2 i Aleksandra Ciupak – 1.

Zwycięska drużyna dziewcząt występowała w składzie: Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Katarzyna Ciupak, Aleksandra Ciupak, Klaudia Gryz. Trener: Dariusz Pilarz.

W finale juniorek młodszych spotkały się UKS Włókniarz Chełmża – KTW Kalisz i swoją wyższość wykazały zawodniczki z Kalisza pokonując swoje rywalki 9:3. Mistrzyniami Polski zostały: Maja Kamańczyk, Kaja Kamańczyk, Nikola Sergiel, Oliwia Antczak, Aleksandra Bulira, trenerem zawodniczek jest Mariusz Grala.

Znakomite widowisko zaserwowali kibicom juniorzy młodsi. W finale bowiem spotkali się odwieczni rywale: gospodarze, UKS Set Kaniów i MOSW Choszczno. Akcje rozgrywały się raz pod jedną, raz pod drugą bramką, snajperzy popisywali się znakomitymi strzałami, a bramkarze kapitalnymi interwencjami, ręce same składały się do oklasków. Ostatecznie swoją wyższość udowodnili zawodnicy UKS Set Kaniów pokonując MOSW Choszczno 5:4, a bramki w tym finałowym starciu dla UKS Set zdobyli: Jakub Witkowski – 2, Kordian Kupczak, Kamil Król i Dawid Cebula po 1.

Mistrzami Polski juniorów młodszych zostali: Jakub Witkowski, Kordian Kupczak, Kamil Król, Dawid Cebula, Patryk Owczarz, Filip Haczek. Trener: Bartłomiej Dawidek.

Wśród juniorów po najwyższe trofeum sięgnęła Kwisa Leśna pod wodzą Jacka Sztuby pokonując Kanu Katowice 7:2.

Mistrzowski tytuł zdobyli: Paweł Adamczak, Marcin Koziołowicz, Paweł Pryputniewicz, Gracjan Turek, Igor Chyłka, Jakub Olek, trener, Jacek Sztuba.

W przyjętym systemie rozgrywek do wyłonienia wszystkich mistrzów Polski konieczne było rozegranie 56 meczów. W sobotę mecze odbywały się do godziny 20.00, a w niedzielę do godz. 14.
Medale i puchary zwycięskim zespołom wręczali: wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski, prezes UKS Set Kaniów, Halina Błaszkiewicz i trener kadry Polski, Dariusz Pilarz.