Polski Związek Kajakowy

W Krakowie wyłoniono Mistrzów Polski w Slalomie Kajakowym na rok 2017

• slalom5
  • W dniach 7-9 lipca 2017 r. odbyły się w Krakowie, na torze kajakowym KOLNA, 69 Mistrzostwa Polski w Slalomie Kajakowym im. Antoniego Kurcza - legendarnego trenera, który na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku był twórcą wielu sukcesów polskich slalomistów.

W pięciu indywidualnych (K-1K, K-1M, C-1K, C-1M, C-2) oraz 5 zespołowych konkurencjach w Mistrzostwach Polski uczestniczyło łącznie 102 zawodniczek i zawodników z 9 klubów z 5 województw (MŁP, MAZ, DŚL, ŁDZ, KUJ-POM).

Tytuły Mistrzowskie i medale MP 2017 zdobyli:

K-1K:   1. Natalia PACIERPNIK - KKK Kraków, 93,07 (0),

2. Klaudia Zwolińska – KS Start Nowy Sącz, 94,48 (0),

3. Joanna Mędoń – Polaczyk – CWZS Zawisza Bydgoszcz, 95,90 (0).

C-1K:    1. Aleksandra STACH – KKK Kraków, 113,33 (2),

2. Ewa Hurkała – AZS-AWF Kraków, 118,52 (4),

3. Sara Ćwik – KS Start Nowy Sącz 128,14 (2).

K-1M:   1. Dariusz POPIELA – KS Spójnia Warszawa, 79,38 (0),

2. Michał Pasiut – AZS-AWF Kraków, 83,23 (2),

3. Maciej Okręglak – KS Start Nowy Sącz, 85,19 (2).

C-1M:   1. Grzegorz HEDWIG – KS Start Nowy Sącz,85,49 (0),

2. Kacper Sztuba – AZS-AWF Kraków, 89,83 (0),

3. Piotr Szczepański – KKK Kraków, 95,02 (2)

C-2M:    1. Piotr SZCZEPAŃSKI – Marcin POCHWAŁA – KKK Kraków, 99,45 (0),

2. Michał Wiercioch – Grzegorz Majerczak – AZS-AWF Kraków, 101,22 (4),

3. Adam Kozub – Przemysław Plewa – AZS-AWF Kraków, 117,79 (2).

We wszystkich konkurencjach dominowali zawodnicy kadry narodowej przygotowujący się do Mistrzostw Świata (Pau / FRA, 23.09-1.10). Swój 6 tytuł Mistrza Polski w pięknym stylu zdobył Dariusz POPIELA. Bardzo dobrze prezentowali się również pozostali Mistrzowie, a najbardziej wyrównany poziom zaprezentowały medalistki w konkurencji K-1 kobiet. Niespodzianki, to 4 miejsce aktualnego Mistrza Europy Mateusza POLACZYKA w K-1. Dwójka tegorocznych Wicemistrzów Europy w C-2 - Filip i Andrzej BRZEZIŃSCY tym razem startowała w innym składzie. Kontuzjowanego Andrzeja zastąpił Jakub, młodszy brat Filipa. Osada ta zajęła 5 miejsce. Niespodzianką in plus była znakomita forma Michała PASIUTA (AZS-AWF Kraków), który wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w K-1 oraz dobra postawa powracającego do rywalizacji po ciężkiej kontuzji Wiktora SANDERY (5 miejsce w K-1).

W konkurencjach zespołowych 2 zwycięstwa Startu Nowy Sącz (K-1x3K, C-1x3K) po jednym: KKK Kraków (K-1x3M), LKK Drzewica (C-1x3M) i AZS-AWF Kraków (C-2x3). W łącznej klasyfikacji medalowej 69 MP w Slalomie zwyciężył klub KKK Kraków, przed Startem Nowy Sącz i AZS-AWF Kraków. Te 3 kluby zdobyły większość medali – aż 25 z 28 wręczonych podczas Mistrzostw.

Wszystkim Mistrzom Polski 2017 i medalistom serdecznie GRATULUJEMY !