Polskie zespoły z dwoma brązowymi medalami ME Juniorów & U23 w Slalomie

• hohen10
  • Podczas ME Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym, rozgrywanych w niemieckim Hohenlimburgu, dzisiaj po południu rozegrano 8 konkurencji zespołowych,
    w których uczestniczyły łącznie 93 zespoły z 19 państw.

Polacy rozpoczęli świetnie. Nasze Panie w konkurencji K-1x3 wywalczyły brązowy medal w grupie U23. Złoto zdobył niespodziewanie zespół Holandii, srebro zawodniczki Niemiec. Poziom tej konkurencji był bardzo wyrównany,
    a różnica pomiędzy pierwszym i trzecim zespołem wyniosła zaledwie 0,47 sek. Polki płynęły w składzie: Klaudia Zwolińska, Sara Ćwik, Edyta Rosiek. Gratulujemy !

Cieszyliśmy się też po zakończeniu kolejnej konkurencji K-1x3 U23 mężczyzn, kiedy z wyświetlonej na tablicy wyników kolejności wynikało, że polski zespół znów na trzecim miejscu podium. Niestety sędziowie dopatrzyli się
    w przejeździe Polaków dodatkowych 2 pkt. karnych, skorygowali wynik, i Polska znalazła się na 5 miejscu. W tej konkurencji zwyciężyła Francja przed Słowenią
    i Austrią. Rywalizowało aż 17 zespołów, poziom również bardzo wyrównany, zespoły z pozycji 1 i 7 dzieliło niecałe 5 sekund. Polacy płynęli w składzie:
    Jakub Brzeziński, Krzysztof Majerczak, Eryk Lejmel.

W kolejnych konkurencjach nie było już tak dobrze, polskie zespoły zajmowały miejsca: 11, 14, 8, 7,7.

Nasze serca zabiły mocniej, gdy rozpoczęła się ostatnia konkurencja dzisiejszego dnia. Polski zespół C-1x3 Juniorów w składzie: Kacper Sztuba, Szymon Zawadzki, Michał Franczak nie sprawił zawodu, walczył do ostatnich metrów
    i ostatecznie zdobył brązowy medal w tej konkurencji. Zwyciężyli Czesi, na drugim miejscu Hiszpanie. Za Polakami m.in. silne zespoły: Francji, Słowacji, Niemiec i W. Brytanii.

Naszym zawodnikom Gratulujemy!

W konkurencjach zespołowych dominowali Czesi, którzy zdobyli aż 4 złote medale (+ 1 brązowy). Dwa „złota” dla Francji (+ 1 srebrny), po jednym dla Słowacji (+ 1 brązowy) i niespodziewanie dla Holandii. Medale wywalczyło aż 11 państw. Poza ww. w kolejności: Niemcy (-, 3, 1), Słowenia (-, 2, -), Włochy
    (-, 1, -), Hiszpania (-, 1, -), Polska (-, -, 2), Rosja (-, -, 2) i Austria (-, -, 1).

Kolejne konkurencje (półfinały i finały) i kolejne szanse na zdobycie medali jutro