XX Mistrzostwa Polski seniorów w kajak polo 2017. Gościnni gospodarze oddali medale gościom!

• DSC_0662
  • W dniach 2-3 września 2017 na basenie w Leśnej, 13 drużyn rywalizowało o tytuły Mistrzów Polski w Jubileuszowych XX Mistrzostwach Polski w Kajak Polo.

Większych niespodzianek nie było, tytuły Mistrza Polski obronili seniorzy z klubu MOSW Choszczno i seniorki z UKS Set Kaniów. Gospodarze byli gościnni i oddali medale dla przyjezdnych gości z Polski - jak podczas zakończenia imprezy podkreśliła burmistrz Gminy Leśna - pani Gabriela Pijanowska.

Gospodarzom, którzy przed 20 laty zdobyli pierwszy historyczny tytuł Mistrza Polski Seniorów w Kajak Polo, nie udało się obronić wywalczonego przed rokiem 3. miejsca w grupie seniorów. Ostatecznie męski zespół LUKS Kwisa Leśna, ukończył mistrzostwa na 4. miejscu.

Apetyty były duże, zwłaszcza, że turniej odbywał sie na “swoim terenie”. Po dosyć udanym sezonie i dobrym starcie w Pucharze Polski, wszyscy liczyli na medal. Niestety w kluczowym i wyrównanym meczu z zespołem UKS Set Kaniów – aktualnym wicemistrzem, gospodarze popełnili błąd taktyczny i na 10 sekund przed koncem meczu stracili bramkę, przegrywając mecz 3:4.

Ostatni mecz zespołu Kwisy z Powiślem Warszawa, to walka o medal, a zwyciestwo dawało prawo gry w finale. Wyrównany mecz skończył się przegraną gospodarzy. Rzut karny podyktowany dla Powiśla Warszawa na 3 minuty przed końcem i żółta kartka, oznaczajaca 2 minuty kary dla zawodnika z Leśnej, zadecydowały o końcowym wyniku 3:5.

Młodsza drużyna LUKS Kwisa Leśna II, ukończyła rywalizację na 7. miejscu.

Na pocieszenie gospodarzy, wychowanka klubu z Leśnej - Nikola Terpiłowska, która aktualnie gra w drużynie Powiśla Warszawa, zdobyła z tą drużyną tytuł wicemistrzyni Polski. Przed tygodniem zawodniczka ta występowała na Mistrzostwach Europy Seniorek w Saint Omer we Francji, gdzie z Reprezentacją Polski zajęła 11. miejsce.

Organizatorzy i gospodarze XX Jubileuszowych Mistrzostw Polski w Kajak Polo dziękują zawodnikom za sportową walkę a kibicom za obiektywne dopingowanie wszystkich drużyn.

Podziękowania również dla władz samorządowych a także wszystkich osób, które wniosły swój wkład w organizację zawodów.

Organizatorem Mistrzostw Polski Seniorów był LUKS Kwisa Leśna na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego w Warszawie.

Wsparcia udzielił również Urząd Miasta w Leśnej i Starostwo Powiatowe w Lubaniu.