Dwa srebra we włoskiej Ivrei

• ivrea001
  • W dniach 28-29.04.2018 r. reprezentacja Polski U23 w slalomie - "Kraków 2020" - wzięła udział w zawodach rankingowych ICF Canoe Slalom Ranking Race Ivrea.

Na starcie stanęło ponad 160 zawodników z 14 krajów, w tym 12-osobowy skład młodzieżowej reprezentacji Polski.

W jedynce mężczyzn (K1) wystartowali: Krzysztof Majerczak, Jakub Brzeziński, Marcin Janur, Bartosz Kubik.

W jedynce kanadyjce mężczyzn (C1) wystartowali: Kacper Sztuba, Przemysław Nowak, Szymon Zawdzki, Jakub Król.

W jedynce kajakowej kobiet (K1) wystartowały: Klaudia Zwolińska, Edyta Rosiek, Julia Dziadosz.

W jedynce kanadyjce kobiet (C1) Aleksandra Stach.

Sobotnie kwalifikacje mnożna zaliczyć do udanych. 11 z naszych reprezentantów awansowało do półfinału, jedynie Marcin Janur K1M musiał zakończyć swój start na tej fazie. Niedzielne starty rozpoczęliśmy od biegów półfinałowych, do finału awansowało po 10 łodzi w każdej konkurencji, sztuka ta udała się piątce naszych zawodników.

Po znakomitej walce Klaudia Zwolińska w K1K oraz Aleksandra Stach w C1K uplasowały się na drugiej pozycji, tuż za reprezentantkami gospodarzy. Na zasługę zasługują również wysokie lokaty Kacpra Sztuby w C1M, który uplasował się tuż za podium (4. miejsce) oraz wynik Krzysztofa Majerczaka - 5. lokata. Zawody na 10. miejscu ukończył Przemysław Nowak.

Tygodniowy trening jak i start w zawodach z mocną obsadą uważam za bardzo udany. Ivrea to miejsce rozgrywania tegorocznych MŚ juniorów i U23. Rekonesans pozwolił na lepsze poznanie trudnego toru, a start na porównanie się z rówieśnikami z innych krajów. Na pewno cieszą miejsca medalowe jak i finałowe, nie można też zapominać o zawodnikach, którym niewiele zabrakło, aby awansować do biegów finałowych. Rosnąca forma poszczególnych zawodników pozwala optymistycznie spojrzeć na dalszy etap przygotowań oraz starty główne sezonu 2018 – podsumowuje Jakub Chojnowski, trener KN U23 w slalomie kajakowym.