Slalom - Srebro polskiego zespołu K1x3 na ME Seniorów w Pradze

Podczas rozgrywanych na torze w czeskiej Pradze Mistrzostw Europy Seniorów w Slalomie Kajakowym, w dniu dzisiejszym rozdano pierwsze medale Mistrzostw. Rozegrano półfinały i finały trzech konkurencji indywidualnych: C2, C1 kobiet i K1 mężczyzn oraz konkurencje zespołowe C2x3, C1x3K i K1x3M.

Polacy walczyli w półfinałach konkurencji C2 (2 osady) i K1M (trójka zawodników). Niestety do ścisłego finału awansowała tylko osada C2 Filip i Andrzej Brzezińscy – ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy, którzy tym razem ukończyli zawody na 5 miejscu. W konkurencji K1 najbliżej 15 osobowego finału był Michał Pasiut, który zajął 18 miejsce.

Nasi kajakarze zrewanżowali się rywalom podczas ostatniej rozegranej w dniu dzisiejszym konkurencji zespołowej K1x3. Mateusz Polaczyk, Dariusz Popiela i Michał Pasiut - po doskonałym przejeździe - wywalczyli srebrne medale i tytuł Wicemistrzów Europy w tej najliczniej obsadzonej konkurencji, w której o medale walczyło aż 18 zespołów. Zwyciężyli Czesi, na miejscu trzecim zespół Słowenii. Polacy walczyli jeszcze w konkurencji C2x3, ale złożony częściowo z zawodników konkurencji C1 zespół nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z czołowymi zespołami, popełnił zbyt wiele błędów i zajął dopiero 5 miejsce. Polacy płynęli w składzie: Filip i Andrzej Brzezińscy, Piotr Szczepański – Igor Sztuba, Przemysław Nowak - Marcin Pochwała.

Finały rozegrane w dniu dzisiejszym, 2.06.2018

C2 mężczyzn

1. J. Kaspar-M. Sindler /CZE - 107,99, 2. R. Behring–T.Becker /GER - 108,86, 3. O. Karlovski–J. Jane /CZE - 109,09, 5. Filip i Andrzej Brzezińscy /POL – 112,52, 13. Piotr Szczepański-Marcin Pochwała /POL – odpadli w półfinale

C1 kobiet

1. Viktoria Wolffhardt /AUT – 119,01, 2. Mallory Franklin /GBR – 119,58, 3. Elena Apel /GER – 122,39, Aleksandra Stach /POL – odpadła w kwalifikacjach

K1 mężczyzn

1. Peter Kauzer /SLO – 91.02, 2. Vit Prindis /CZE – 91,53, 3. Jiri Prskavec /CZE – 91,87, 18. Michał Pasiut /POL, 23. Mateusz Polaczyk /POL, 24. Dariusz Popiela /POL – odpadli w półfinale

C2x3 mężczyzn

1. GER – 122,53, 2. CZE – 124,64, 3. FRA – 133,53, 5. POL – 146,38 (startowało 6 zespołów)

C1x3 kobiet

1. GBR – 140,75, 2. FRA – 146,89, 3. ESP – 152,25 (startowało 8 zespołów)

K1x3 mężczyzn

1. CZE – 101,79, 2. POL – 105,44, 3. SLO – 108,02 (startowało 18 zespołów)

W dniu jutrzejszym ostatnie półfinały i finały w konkurencjach indywidualnych C1 mężczyzn i K1 kobiet oraz biegi zespołowe tych konkurencji. Liczymy na dobrą postawę Grzegorza Hedwiga, który do półfinału C1 awansował z czwartym rezultatem. W konkurencji K1 kobiet z 3 miejsca do półfinału awansowała Klaudia Zwolińska, z 19 miejsca Natalia Pacierpnik. Trzymamy kciuki za dobre przejazdy obu naszych Pań.