Dariusz Popiela drugi, Michał Pasiut trzeci!

Dwaj kajakarze Dariusz Popiela oraz Michał Pasiut znaleźli się w najlepszej trójce X edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2012 roku. Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie „Dla Miasta”. Plebiscytowi patronował Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, a patronat medialny sprawowały m.in. TVP Kraków, Radio ESKA oraz Poral Polska.PL.

W imieniu kajakarzy, którzy od początku roku przebywają na obozach kadry narodowej najpierw w Zjednoczonych Emiratach Arabskich a obecnie we Francji wyróżnienia dobrali rodzice. Za Michała Pasiuta, który zajął trzecie miejsce wyróżnienie odebrała mama Renata Pasiut, za Dariusza Popiele nagrodę odebrała tata Bogdan Popiela.

Michał Pasiut reprezentant KS START Nowy Sącz , wielokrotny medalista imprez krajowych i międzynarodowych. W 2012 roku zajął 10 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 - Wausau , USA.

Dariusz Popiela, w lutym wywalczył na zawodach w RPA tytuł Mistrza Afryki. W zawodach sezonu podczas Mistrzostw Europy w niemieckim Augsburgu wywalczył 9 miejsce. Na uwagę zasługuje też 8 miejsce w Pucharze Świata w La Seu de Urgel w Hiszpanii.

Odwiedza nas 293 gości oraz 0 użytkowników.