Tomek Czaplicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata

W Mistrzostwach Świata we Freestyle’u Kajakowym rozegranych między 2 a 8 września w Nantahala George (North Carolina, USA) reprezentant Polski Tomasz Czaplicki (Czaplicki Team) zdobył brązowy medal w najbardziej prestiżowej konkurencji - K1M.

Od samego początku Tomek plasował się w ścisłej czołówce zawodów. Po eliminacjach zajmował 6 miejsce, po ćwierćfinale 4, a do ścisłego finału awansował z drugiej pozycji. W finale po niezwykle zaciętej walce stoczonej z Peterem Csonką (Słowacja) i Dane’m Jackosnem (USA) Tomek ostatecznie zdobył brąz. Przejazdy najlepszej trójki już zostały okrzyknięte najbardziej widowiskowymi zmaganiami w historii Światowego Freestyle’u Kajakowego. Każdy przejazd Tomka wywoływał ogromny entuzjazm wśród licznie zgromadzonej publiczności. Polak „latał” swoim kajakiem najwyżej ze wszystkich. Organizatorzy zawodów już nazwali naszego reprezentanta „Dark horse of the world’s” (Czarnym koniem zawodów).

Jest to ogromny sukces Tomka, jak i jego Team’u. Po raz pierwszy w historii światowego Freestyle’u Kajakowego Polak stanął na podium Mistrzostw Świata i to w wielkim stylu. Do złotego medalu zabrakło naprawdę bardzo niewiele.

Nasza najlepsza kajakarka Freestyle’u Zofia Tuła (Czaplicki Team), która wystąpiła w Mistrzostwach Świata po raz pierwszy zajęła bardzo dobre 9 miejsce w kat. K1SK i 15 miejsce w kat. K1K.