Ewelina Wojnarowska i czwórka pierwsze w Racicach

Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk wygrały w konkurencji K4 500 podczas drugiej edycji Pucharu Świata. Złoty medal zdobyła także Ewelina Wojnarowska w K1 500. Łącznie reprezentacja wywalczyła w Czechach sześć medali.

Kajakarki cztery razy na podium

W K4 dziewczyny zwyciężyły z blisko dwusekundową przewagą. Nasza czwórka wyprzedziła m.in. osadę niemiecką w której płynęły Franzisca Weber i Tina Dietze (złote medalistki w K2 i srebrne w K4 z Londynu). W finale jedynek na 500 metrów dwa pierwsze miejsca zajęły nasze zawodniczki. Za pierwszą Eweliną Wojnarowską druga przypłynęła Beata Mikołajczyk. Kajakarki wyprzedziły m.in. Lisę Carrington, która triumfowała podczas Pucharu Świata w Mediolanie. W K1 200 trzecia była Karolina Naja, a Marta Walczykiewicz szósta.

Dwa krążki kanadyjkarzy

Srebrny medal w C2 500 zdobył Tomasz Kaczor z Vincentem Słomińskim. Tym razem nasza dwójka przypłynęła za osadą czeską Dvorak – Radon, która dwa tygodnie temu w Mediolanie była druga. W C1 500 na trzecim stopniu podium stanął Michał Kudła. W tym biegu szósty był Marcin Grzybowski.

W najbliższy weekend reprezentacja wystartuje w Szeged w finałowej edycji tegorocznego Pucharu Świata. (TP)