Freestyle na medal

Zawodnicy reprezentacji w kajakowym Freestyle’u stanęli na podium Pucharu Świata. Zofia Tuła zdobyła srebro, a Tomasz Czaplicki brąz. Zawody rozegrano we francuskim Milau w ramach Natural Games.

Nasi zawodnicy zaliczyli świetne przejazdy finałowe. W konkurencji K1SK Zofia Tuła (KKK Jelenia Góra) zaprezentowała szeroki wachlarz ewolucji powietrznych. Komisja sędziowska przyznała jej w sumie 286 punktów co dało drugie miejsce i srebrny medal. Zofia wystartowała też w K1K Freestyle gdzie zajęła wysoką piątą lokatę.

Po wyczynie Zosi za ciosem poszedł brązowy medalista ubiegłorocznych MŚ Tomasz Czaplicki (KKK Jelenia Góra). W finale konkurencji K1SM pokazał szereg figur obrotowych łącząc je przemiennie z figurami powietrznymi.  Tomasz otrzymał łącznie 586 punktów i stanął na trzecim stopniu podium. Tuż za nim uplasował się Bartosz Czauderna (KKK Kraków), który zajął czwarte miejsce.

We Francji startowała też Izabela Fidzinska (KKK Kraków) oraz Adam Olesiński (WAKK Habazie). Kajakarka zajęła V miejsce w K1SK i XIII w K1K Freestyle, a kajakarz XXVI w konkurencji K1M Freestyle.

Reprezentacja ściga się teraz w Hiszpanii. Drugie zawody PŚ trwają obecnie w miejscowości Salt, a finałowa edycja odbędzie się w Sort. (TP)