W Brandenburgu dwa srebra i brąz

Na podium ME stanęła dwójka i czwórka kobiet oraz dwójka kanadyjkarzy. Wszystkie medale zawodnicy zdobyli na dystansie 500 metrów.

Kobiety najmocniejsze

Z grupy Tomasza Kryka najlepiej popłynęła Karolina Naja z Beatą Mikołajczyk w K2 500 oraz Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K4 500. Nasze osady dwukrotnie zajęły drugie miejsce ustępując w obu konkurencjach składom węgierskim. Wśród jedynkarek Marta Walczykiewicz była piąta w K1 200, a Ewelina Wojnarowska piąta w K1 500. Złoty medal na obu dystansach zdobyła Danuta Kozak z Węgier. Na dystansie 1000 metrów wysokie czwarte miejsce zajęła Edyta Dzieniszewska z Anną Włosik.

Medal kanadyjkarzy

Na podium stanął Tomasz Kaczor z Vincentem Słomińskim w C2 500. W tym biegu zwyciężyli Rosjanie przed Rumunami. W C2 1000 nasza dwójka przypłynęła ósma, a wygrali Węgrzy przed Rosjanami. W finałach ME wystąpił też Marcin Grzybowski. W C1 500 był szósty, w C1 5000 czwarty, a w czwórce z Piotrem Kuletą, Mateuszem Kamińskim i Tomaszem Barniakiem zajął szóste miejsce.

Finały kajakarzy

Najlepiej z grupy Michała Brzuchalskiego popłynął Rafał Rosolski, który był siódmy w jedynce na 1000 metrów i ósmy w K4 1000 wraz z Pawłem Florczakiem, Rafał Maroniem i Piotrem Siemionowskim. W tej konkurencji do zwycięskich Czechów nasza osada straciła ponad pięć sekund.  W finale ścigał się też Bartosz Stabno, który zajął ósme miejsce w K1 500. Ze względu na kłopoty zdrowotne i niedawną przerwę w treningach Pawła Szandracha w Brandenburgu nie startowała osada K2 500 i 1000 metrów.

Parakajakarze na podium ME

Reprezentacja wróciła z regat z pięcioma medalami. Najlepszy wynik osiągnął Jakub Tokarz zdobywając złoty medal w A V1 200.

Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie odbyły się wraz z zawodami sprintu. W Niemczech startowało dziewięciu zawodników z Polski. Gwiazdą reprezentacji został Jakub Tokarz, który wygrał w A V1 200 i zdobył brązowy medal w A K1 200. W konkurencjach męskich kolejny brąz zdobył Mirosław Leśniewski w LTA V1 200. Wśród pań srebro w konkurencji A V1 200 wywalczyła Katarzyna Leśkiewicz, a brąz Paulina Rutkowska w TA V1 200.

W pozostałych konkurencjach Tomasz Moździerski był piąty w TA K1 200 i TA V1 200, a Mateusz Surwiło szósty w LTA K1 200. U kobiet Kamila Kubas przypłynęła czwarta w A K1 200, Paulina Rutkowska piąta w TA K1 200, Katarzyna Leśkiewicz piąta w LTA V1 200, a Lucyna Juchiewicz siódma w LTA K1 200. Łącznie podczas ME nasi zawodnicy wystartowali w dwunastu finałach. (TP)

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.