Reprezentacja akademicka z medalami

19 krążków w tym 6 złotych przywieźli studenci z Akademickich Mistrzostw Świata. Zawody rozegrano w Mińsku na Białorusi.

Złoto razy sześć

Większość reprezentacji stanowili zawodnicy kadry seniorów, którzy tydzień temu startowali w MŚ w Moskwie.  U kajakarzy na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Szandrach z Mariuszem Kujawskim w K2 1000, Bartosz Jonkisz i Dawid Putto w K2 200 oraz czwórki na dwieście i tysiąc metrów. W sprinterskiej wiosłował Denis Ambroziak, Piotr Mazur oraz Bartosz Jonkisz z Dawidem Putto, a w K4 1000 Paweł Florczak, Bartosz Stabno, Martin Brzeziński i Rafał Rosolski. Wśród kanadyjkarzy w finale dwójek na 500 i 1000 metrów zwyciężył Tomasz Kaczor z Vincentem Słomińskim.

Siedem medali na jedynkach

W K1 200 i 500 brązowe krążki zdobyła Karolina Naja, trzykrotna medalistka MŚ w Moskwie. Na obu dystansach pierwsze były Białorusinki. Dwa medale wywalczył też Rafał Rosolski – srebro w K1 1000 i brąz w K1 500. Na tysiąca wygrał Aleh Yurenia z Białorusi, a na 500 Josef Dostal z Czech, gwiazda tegorocznych MŚ, zdobywca złotych medali w K1 i K4 1000. W sprincie drugi był Denis Ambroziak. Na tym dystansie też zwyciężył Josef Dostal. U kanadyjkarzy indywidualnie na podium stawał Michał Kudła – C1 1000 przypłynął trzeci, w C1 500 drugi za Czechem Martinem Fuksą.

Mocne osady

Trzy srebrne medale zdobyła czwórka kanadyjkarzy. Na 200 w składzie płynął Michał Łubniewski, Mariusz Kruk, Joshua Drojetzki, Grzegorz Szpynda, na 500 ponownie Drojetzki oraz Piotr Kuleta, Mateusz Kamiński i Michał Kudła, a na 1000 ostatnia trójka wraz ze Szpyndą. Medal zdobyła też czwórka kobiet na 200 metrów w składzie z Joanną Bruską, Aleksandrą Górną, Eweliną Wojnarowską i Magdaleną Krukowską. Wojnarowska (złota medalistka MŚ w Moskwie) z Krukowską dorzuciły także srebro w dwójce na 500 metrów. U kajakarzy w K2 500 na trzecim stopniu podium stanął Paweł Szandrach z Mariuszem Kujawskim. (TP)

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.