Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

W miniony weekend w Brdyujściu o medale ścigali się młodzieżowcy. Na podium najczęściej stawali zawodnicy reprezentacji, którzy w sierpniu startowali w MŚ Seniorów w Moskwie i AMŚ w Mińsku. Najlepszymi zawodnikami regat zostali kadrowicze – Paweł Szandrach i Aleksandra Górna z Zawiszy Bydgoszcz oraz Vincent Słomiński ze Stomilu Poznań.

Złoto dla Bydgoszczy

Jedynkę kajakową na 1000 metrów wygrał Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok), a na 200 Dawid Putto (UKS Kopernik Bydgoszcz). W K2 1000 najlepszy był Paweł Szandrach z Martinem Brzezińskim (Zawisza Bydgoszcz), a w K2 200 ich koledzy klubowi Piotr Mazur i Sebastian Szypuła. Czwórkę na tysiąca także wygrał skład Zawiszy. W osadzie wiosłował Szandrach, Brzeziński, Mazur i Szypuła.

Zawisza na czele

Wśród kobiet w K1 500 zwyciężyła Aleksandra Górna (Zawisza Bydgoszcz), a K1 200 Martyna Lisiecka (OKS Olsztyn). W osadach podobnie jak u mężczyzn też górowały składy Zawiszy. W czwórce na pięćset wygrały Sara Jasińska, Dominika Napolska, Alicja Tracz i Karolina Barczykowska, a w dwójce na tym samym dystansie Joanna Bruska z Aleksandrą Górną. W C1 200 złoty medal zdobyła Dorota Kozakiewicz (UKS Koszałek Węgorzowo),a w C2 200 Laura Dworniczak z Magdą Stanny (MKS MOS Tychy).

Komplet zwycięstw

U kanadyjkarzy komplet złotych medali zdobyli zawodnicy Stomilu Poznań. Na tysiąca wygrał Vincent Słomiński, a na dwieście Michał Łubniewski. Ta dwójka stanęła też na najwyższym stopniu podium w konkurencji C2 1000.

W klasyfikacji medalowej regat zwyciężyła Zawisza Bydgoszcz (6 złotych, 2 brązowe medale), drugi był Stomil Poznań (3 złote medale), a trzeci KSC Olsztyn (1 złoty, 1 srebrny, 3 brązowe medale). (TP)

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.