Jedenaście razy na podium

Dwa złote, cztery srebrne i pięć brązowych medali zdobyli nasi juniorzy na Pucharze Nadziei Olimpijskich. W tym roku zawodnicy ścigali się w słowackich Pieszczanach. Startowały roczniki 97, 98 i 99.

Cztery razy na podium stawała Justyna Iskrzycka i Julia Lis. Dziewczyny były trzecie w K2 1000 i K2 500, drugie w K2 200 i trzecie w czwórce na pięćset wraz z Pauliną Paszek i Katarzyną Kołodziejczyk.

Trzy medale zdobył Sławomir Witczak i Dominik Wróblewski. W kategorii 17-latków chłopaki wygrali dwójkę na pięćset i czwórkę na tysiąc metrów wiosłując z Patrykiem Grzelką i Michałem Bilem (startowali zawodnicy z przedziału 15-17 lat). Ta osada zdobyła też brąz na dystansie 200 metrów. W K2 1000 17-latków na trzecim stopniu podium stanął Dionizy Plaza i Dominik Wawrzyniak. Wśród sprinterów najlepiej popłynął Kamil Tomyślak w kategorii 16 lat. W K1 200 zajął drugie miejsce.

Wśród kanadyjkarzy dobrze zaprezentował się Mateusz Borgieł z Jakubem Golą. W kategorii 17-latków dwójka zajęła drugie miejsce na 1000 i trzecie na 500 metrów. W C2 1000 15 i 16-latków brąz wywalczył Alan Wiśniewski z Jakubem Bródką.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła szóste miejsce. Wygrały Węgry przed Francją i Niemcami. (TP)

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.