MP Młodzików w slalomie kajakowym

Na torze slalomowym w Wietrznicach koło Łącka w ostatnią niedzielę wakacji o medale Mistrzostw Polski w Slalomie Kajakowym walczyli młodzicy.

Ton rywalizacji nadawali zawodnicy Klubu Sportowego „Pieniny” Szczawnica oraz nowosądeckiego Startu. Trudna technicznie trasa licząca 22 bramki nie stanowiła problemu dla najlepszej zawodniczki mistrzostw reprezentującej barwy „Pienin” Szczawnica Małgorzaty Mędoń, która zdobyła 2 złote medale (C-1 i K-1). W C-1 drugie miejsce zajęła Aleksandra Stach z Krakowskiego Klubu Kajakowego a trzecie Julia Jeleńska ze Startu Nowy Sącz. W K-1 drugie i trzecie miejsce zajęły sądeczanki Jeleńska Julia i Oleksy Klaudia. Zaciętą rywalizację obserwowaliśmy w najliczniej obsadzonej konkurencji K-1 chłopców. Medale zdobyli koledzy klubowi Małgosi: Bartosz Kubik, Kacper Majerczak i sądeczanin Piotr Prusak. Emocji dostarczyła również rywalizacja w C-1 chłopców gdzie o zwycięstwie decydowały dziesiąte części sekundy. Zwycięsko z rywalizacji wyszedł kolejny zawodnik „Pienin” Szczawnica Kacper Zachwieja a 2 i 3 miejsce zajęli sądeczanie Jakub Król i Szymon Nowobilski. W konkurencji C-2 chłopców zwycięstwo odnieśli zawodnicy nowosądeckiego „Startu” – brązowi medaliści w konkurencji K-1 i C-1 Piotr Prusak i Szymon Nowobilski, którzy pokonali złotych medalistów w tych konkurencjach Bartosza Kubika i Kacpra Zachwieję. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy LUKS „Kwisa „ Leśna Wszoła Patryk , Czuchaj Przemysław.

Dzięki wsparciu imprezy przez Społeczno - Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Moniki Fikiel Szkarłat nagrody rzeczowe, a najlepszy zawodnik z Nowego Sącza w konkurencji C-1 Jakub Król stypendium sportowe.

Organizatorem mistrzostw był Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy.