Polski Związek Kajakowy

 • Borowska.jpg
 • tacen12.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg

Kurs i egzamin sędziów PZKaj w specjalności Smocze Łodzie – Gdańsk 09-10.12.2017

 • smoki002
 • Koniec roku to czas intensywnej pracy szkoleniowej sędziów Polskiego Związku Kajakowego. Tym razem w Gdańsku liczna grupa kandydatów na sędziów specjalności Smocze Łodzie, uczestniczyła w kursie zorganizowanym przez przedstawicieli obu Federacji – IDBF i PZKaj. To dobry prognostyk. Pojawia się  szansa zapoczątkowana w okresie tworzenia wspólnego Regulaminu (2014) przyszłej współpracy.

  Na mocy wniosku z Walnego Zebrania Wyborczego Sędziów PZKaj – przyznano licencję sędziego PZKaj w specjalności Smocze Łodzie, pięciu osobom. One miały stać się trzonem tej najmniej licznej grupy sędziowskiej. Wywiązały się z zadania doskonale, bo kurs w Gdańsku pozytywnie zakończyło 18 nowych przedstawicieli sędziowskiej profesji.

  To właśnie tu - mówi Włodzimierz Schmidt prezes MRKS Gdańsk, współorganizator kursu - na przystań kajakową nad Motławą w 1997 roku w lipcu przyjechały łodzie smocze pierwszy raz - do Gdańska i do Polski. Po 20 latach udało się zorganizować kurs sędziowski, gdzie uprawnienia uzyskali sędziowie dwóch organizacji: Polskiej Federacji Smoczych Łodzi i Polskiego Związku Kajakowego.

  Także i tym razem (podobnie jak w Białymstoku) – zauważam bardzo poważne podejście do zagadnień omawianych podczas zajęć, a co za tym idzie – wysoki poziom wiedzy prezentowany podczas egzaminów ustnych. Komisja w składzie: Jolanta Rzepka (Członek Kolegium Sędziów d.s. Smoczych Łodzi), Włodzimierz Schmidt (sędzia międzynarodowy IDBF) i moja osoba – nie miała wątpliwości w ocenie kandydatów. Wśród pozytywnie ocenionych znaleźli się sędziowie posiadający już uprawnienia sędziów (w tym sędziów międzynarodowych) Federacji IDBF, a także sędziowie PZKaj innych specjalności. Z ogromną przyjemnością uczestniczyłem w tym kursie – bo szczere zaangażowanie i uwaga podczas zajęć jest motywacją dla każdego.  

  Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili wiele swojego czasu i zaangażowania dla zorganizowania tego szkolenia. Gratuluję serdecznie kolejnym sędziom Polskiego Związku Kajakowego.


  Wacław Birecki

  • smoki001
  • smoki002

  Partnerzy


   

  Oficjalny dostawca medali
  dla PZKaj

  Programy kajakowe

  Program edukacji kajakowej dla dzieci
  www.akademiakajakowa.pl
   


   
  Uwaga kluby kajakowe!
  Program wsparcia dla klubów

   Najczęściej zadawane pytania

   


   

  Obowiązkowy program dla stypendystów
  „Selfie z Gwiazdą Sportu”

   


  Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

  Komunikat

   

  Kto nas odwiedza

  Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.