Pierwsze starty prakajakarzy w Pucharze Świata na Węgrzech

Puchar Świata polskiej kadry narodowej parakajakarzy zaczął się od wyścigu w kategorii KL2 200 m, w którym brała udział Agnieszka Kopeć ze Zrywu Wolsztyn.

W pierwszym biegu Agnieszka zajęła 5. miejsce, co dało jej możliwość startu w półfinale. Tam zajęła 4. miejsce i nie zakwalifikowała się do finału.

Następnie startował Mateusz Surwiło (Start Zielona Góra) w kategorii KL3 200 m. W pierwszym biegu zajął 3. miejsce, co dało mu awans do półfinału. W półfinale, który odbywał się tego samego dnia, również zajął 3. miejsce awansując do finału A. Start w piątek 18.05 o godz. 15:47.

Ostatnim zawodnikiem startującym 17.05 (czwartek) był kanadyjkarz Zbigniew Olizarowicz (Start Poznań). Warto zaznaczyć, że był to debiut tego zawodnika na międzynarodowej imprezie.

Zbyszek zaczął bardzo mocno, silnymi pociągnięciami w początkowej fazie wyścigu, był w czołówce wprawiając trenerów w zachwyt. Niestety z każdym metrem zawodnikowi płynęło się coraz ciężej, zgubił rytm i dopłynął na 9. miejscu.

Kolejne starty reprezentacji parakajakarzy już 18.05 (piątek).