Polski Związek Kajakowy

 • tacen12.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • belgrad3.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • Borowska.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

VII OSK im. Sławomira Forysiaka „Pilica 2015” za nami

W dniach 03 – 05.07.2015 r. odbył się VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy im. Sławomira Forysiaka „Pilica 2015” zorganizowany w ramach projektu Polskiego Związku Kajakowego pod nazwą „Aktywnym być, to dłużej żyć” w cyklu imprez kajakowych Grand Prix PZKaj 2015. Impreza, jedna z ośmiu w Polsce, zorganizowana została przez Stowarzyszenie Łódzki Klub Kajakowy „Albatros” na trasie Inowłódz – Tomczyce.

Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. Sponsorem spływu była firma RAMP Sp. z o.o. z Łodzi.

Tradycyjnie na początku lipca do ośrodka „Safari” w Domaniewicach koło Nowego Miasta nad Pilicą przyjeżdżają miłośnicy pływania kajakami w środku lata, przy pięknej, słonecznej pogodzie. Tak było i tym razem. Upalne dni sprzyjały rywalizacji sportowej na wodzie, konkurencjom rekreacyjnym na lądzie, a gorące noce zachęcały do wspólnego, radosnego biesiadowania pod piękną, nową, drewnianą wiatą wybudowaną w centrum naszego biwaku.

Pierwszego dnia, wszystkich gości witano chlebem ze smalcem i ogórkami, pyszną grochówką częstowano po zakończeniu pierwszego etapu, obiadem po drugim etapie, a potrawy z grilla serwowano na wieczorze komandorskim. Wystąpił założyciel i lider zespołu Colorado Band Janusz Nastarowicz. Po jego koncercie w klimacie turystyczno-szantowym do tańca przygrywał zawodowy DJ. Chętnych do tańca nie brakowało.
Tegoroczny spływ odbywał się na trasie: Inowłódz – Tomczyce (43 km), w dwóch etapach: I etap na odcinku Domaniewice - Tomczyce; II etap na odcinku Inowłódz – Domaniewice. W programie Grand Prix PZK odbyły się zawody sportowe: wyścig kajakowy na odcinku 11 km (Nowe Miasto – Tomczyce) oraz slalom i cross kajakowy przy przystani w Domaniewicach. Zawody te przeprowadzono w kategoriach: T-1 K, T-1 M, T-2 K, T-2 M, T-2 Mix. Wzięli w nich udział zawodnicy z różnych stron Polski. Zawody sportowe sędziowali sędziowie Polskiego Związku Kajakowego: Jerzy Sadzewicz, Kinga Kępa, Tomasz Woźniak, Jan Klimkiewicz. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wiceprzewodnicząca Komisji Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego pani Elżbieta Jaworska. Przed rozpoczęciem pierwszego etapu komandor spływu Jurek Drygalski przedstawił program spływu, przypomniał o zasadach zachowania bezpieczeństwa na wodzie, a instruktorzy Polskiego Związku Kajakowego przeprowadzili szkolenie dla najmłodszych uczestników w zakresie technik wiosłowania i manewrowania kajakiem. Oprócz dwóch etapów spływu i zawodów sportowych na wodzie, odbyły się konkurencje rekreacyjne: boule, dart (rzutki elektroniczne). Główną konkurencją rekreacyjną był turniej piłki plażowej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą p. Mariusza Dziuby.

Podczas wieczoru komandorskiego wręczono nagrody zwycięzcom konkurencji rekreacyjnych pozyskane z Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Oddziału Łódzkiego PTTK. Nagrody wręczali Wiceprzewodnicząca Komisji Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego p. Elżbieta Jaworska, Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą p. Mariusz Dziuba oraz Przewodniczący Komisji Oświaty p. Dariusz Dziuba.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej VII Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego im. Sławomira Forysiaka „Pilica 2015” w ramach cyklu tematycznego „Grand Prix PZK 2015”- „Aktywnym być to dłużej żyć”:

Kategoria T-1 K

 1. Gomulska Elżbieta – 237 pkt.
 2. Kuligowska Hanna – 226 pkt.
 3. Pasicka - Świątczak Hanna – 215 pkt.

Kategoria T-1 M

 1. Kowalski Mirosław – 234 pkt.
 2. Kuligowski Tadeusz – 232 pkt
 3. Buczek Wojciech i Kruk Janusz– 215 pkt.

Kategoria T-2 K

 1. Antoniak Sylwia, Szulc Agnieszka – 230 pkt.
 2. Pospiech Anna, Zielińska Renata – 120 pkt.
 3. Bielecka Ewa, Stachurska Joanna – 115 pkt.

Kategoria T-2 M

 1. Buła Marek, Buła Marcin – 235 pkt.
 2. Kapałka Jerzy , Zigler Jerzy – 231 pkt.
 3. Chobot Łukasz, Lewandowski Bartłomiej – 171 pkt.

Kategoria T-2 Mix

 1. Łapiński Dariusz, Bychowska Małgorzata – 240 pkt.
 2. Kowalewski Wojciech, Mikołajczyk Bożena – 220 pkt.
 3. Mikołajczyk Piotr, Olszewska Sylwia – 218 pkt.

 

Upalna pogoda, ciepła rodzinna atmosfera towarzyszyła do końca spływu.

Podczas uroczystego zakończenia imprezy zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej otrzymali medale i nagrody. Nagrody wręczali zaproszeni goście: Wiceprzewodnicząca KTiR PZK – p. Elżbieta Jaworska, Członek Zarządu firmy RAMP Sp. z o.o. z Łodzi p. Zuzanna Mierzejewska oraz kierownictwo spływu. Uczestnicy do lat 18 otrzymali nagrody specjalne. Uhonorowano także najstarszego uczestnika spływu.

W imprezie wzięło udział 120 uczestników w wieku od 12 do 85 lat, z województw: łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko – pomorskiego i opolskiego.

 

Wszyscy uczestnicy naszego spływu mogą zdobyć „Błękitną wstęgę Pilicy”.

Aby otrzymać takie wyróżnienie, trzeba wziąć udział w kolejnych dwóch spływach Pilicą:

1. X Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Pilicą im. Krzysztofa Książka, organizowany przez Klub Kajakowy „Korek” Warka i Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa w dniach 23–26.07.2015 r.

2. IX Ogólnopolski Spływ Kajakowy PILICA ZACHWYCA im. Doroty Ambroziak organizowany przez Klub Sportowy „Amber” w dniach 11–13.09.2015 r.

 

 • 001
 • 002
 • 087
 • 088
 • 089
 • 090
 • 091
 • 092
 • 093
 • 094
 • 095
 • 096
 • 097
 • 098

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.