Polski Związek Kajakowy

 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • belgrad3.jpg
 • DSC_1832.jpg
 • tacen12.jpg
 • Borowska.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

Pilica Zachwyca 2015

IX edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Pilica Zachwyca” im. Doroty Ambroziak, organizowanego przez KS Amber z Tomaszowa Mazowieckiego, odbyła się 11–13 września 2015 r.

 

Tegoroczna impreza zgromadziła 189 uczestników, którzy przyjechali nad Pilicę z całej Polski. „Pilica Zachwyca” to spływ włączony w tym roku do cyklu Grand Prix PZK i jedna z trzech imprez zaliczanych do nowego projektu „Błękitna Wstęga Pilicy”.

 

Spływowicze pokonali 40 km pilickiego szlaku, na odcinku Tomaszów – Inowłódz oraz Przedbórz – Łęg Ręczyński, ale większość podsumowując swój weekend spędzony na wodzie, może się pochwalić przepłynięciem 64 km (40 + 6 + 18).

 

Prologiem IX edycji był piątkowy bonus na rzece Drzewiczce i kajakarze, którzy przyjechali do Tomaszowa wcześniej, przepłynęli 18 km jednego z najpiękniejszych szlaków dorzecza Pilicy, startując z miejscowości Drzewica, a kończąc w Odrzywole.

 

Sobotni etap spływu tradycyjnie poprzedzony był crossem kajakowym na trasie Smardzewice – Tomaszów na dystansie 6 km. Następnie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy i spływ na trasie Tomaszów – Inowłódz. Po zakończonym etapie przeprowadzono konkurencję slalom na canoe, a wieczorem została odprawiona uroczysta Msza Święta przez ks. Grzegorza Chirka na ołtarzu z kajaka i krzyża z wioseł. Msza, która jest od 2011 r. pięknym elementem duchowym spływu jest odprawiana w intencji Doroty Ambroziak i wszystkich wodniaków. Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był koncert zespołu MuzyKajaka.

 

W niedzielę klub zorganizował na trasie Przedbórz – Łęg Ręczyński dodatkową konkurencję, czyli płynięcie kajakiem na orientację, w której chętni mogli odkryć kilka pięknych miejsc i dowiedzieć się kilku ciekawostek przyrodniczych.

 

W tym roku do punktacji indywidualnej spływu poza crossem wliczono dodatkowe konkurencje, takie jak slalom na canoe i płynięcie kajakiem na orientację. Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej oraz najlepsi we wszystkich konkurencjach otrzymali medale i nagrody, którymi były w tym roku wiosła, kamizelki, worki i opakowania wodoodporne.

 

Najcenniejsze upominki, czyli kajak Perception – Expression 11 i Canoe Wydra, ufundowane przez firmę Kanokajaki.pl i Kajakowcy.pl, zostały wylosowane przez uczestników biorących udział we wszystkich konkurencjach. Szczęśliwymi losami 11-miesięczna Zosia z Warki obdarowała Agatę Staszewską-Madzia (Meander) i Zdzisława Kosa (TKKF Szczęśliwice). Błękitną wstęgę Pilicy Uta Kühn, przewodnicząca Komisji Turystyki i Rekreacji PZKaj wręczyła Dariuszowi Łapińskiemu.

 

Najmłodszym kajakarzem była 11-miesięczna Zosia z KK Korek Warka, a najbardziej doświadczonym wodniakiem, ze względu na lata spędzone na wodzie, był 85-letni Zbigniew Wilk z ŁKK Albatros. Najliczniejszą przybyłą na spływ grupą był zasłużony dla polskiego kajakarstwa klub Albatros z Łodzi.

 

Klub Sportowy Amber pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe wyprawy na rzeki i w góry. Dziękujemy również naszym współorganizatorom i partnerom, czyli KTiR PZKaj, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Maz., Urzędowi Miasta Przedbórz, Urzędowi Gminy Inowłódz, OSiR w Tomaszowie Maz. i firmom  Kanokajaki.pl., Kajakowcy.pl., OW Przystań (CSW), AGAWA.PL, Kajmar Sulejów.

 

Wyniki spływu

 

 • Pilica Zachwyca 1
 • Pilica Zachwyca 2
 • Pilica Zachwyca 3
 • Pilica Zachwyca 4
 • Pilica Zachwyca 5
 • Pilica Zachwyca 6
 • Pilica Zachwyca 7
 • Pilica Zachwyca 8

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.