Polski Związek Kajakowy

  • Borowska.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • tacen12.jpg
  • belgrad3.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

Klimat lata, czyli XIII Ogólnopolski Spływ Rzeką Dobrzycą

W dniach 03.-06.07.2014r. odbył się XIII Ogólnopolski Spływ Rzeką Dobrzycą. Aura zawsze do tej pory sprzyjała kajakarzom, ale podczas tej imprezy była naprawdę wyjątkowa.

 

Uczestnicy zaczęli pojawiać się już w godzinach popołudniowych 3 lipca. Tradycyjnie bazą  spływu było gościnne gospodarstwo agroturystyczne p. Obrockich w Tarnowie.

 

Piewszy etap z miejscowości Iłowiec do Parku Linowego w Rudnicy liczył 14 km. Po powrocie, na wszystkich czekał gorący posiłek, a atrakcją wieczoru był koncert Leonarda Lutera.

 

W sobotę 4 lipca 130 uczestników przemieściło się na start drugiego etapu, którego szlak wiódł z Rudnicy, poprzez miejscowość Ostrowiec do Wiesiółki. Ten liczący 21 km odcinek z licznymi zwałkami uważany jest przez wielu za jeden z ładniejszych szlaków kajakowych w okolicy. Krajobraz malowniczego koryta i tańczące różnokolorowe ważki powodowały, że wiele osób zapominało o wiosłowaniu, podziwiając piękno przyrody. Dopiero uśmiechnięty pilot końcowy pani Ewa Pospychała ze Szczecina przypominała, że i tego dnia na polu namiotowym czeka gorąca pomidorowa i integracyjny Wieczór Komandorski. Na mecie etapu, w pobliżu elektrowni wodnej organizatorzy zapewnili bezpieczny nocleg dla kajaków oraz drobnego sprzętu.

 

Jak zwykle na takich imrezach, wieczorne spotkanie integracyjne było okazją zobaczenia dawno nie widzianych znajomych oraz poznania nowch, których widok będzie cieszył  na następnych wydarzeniach organizowanych przez Pomorski Wojskowy Oddział PTTK.

 

Najkrótszy, trzeci etap, liczący 10 km kończył się w Tarnowie. Osoby przybyłe z odległych miejscowości pracując mocniej na wiosłach skończyły go około południa, pozostali przybywali sukcesywnie do 15:00. Po sprawdzeniu obecności uczestników i sprzętu, Komandor spływu p. Zbigniew Manicz uhonorował kluby najliczniej przybyłe na spływ. Nogrody otrzymały koła PTTK z Piły, Volkswagen Poznań a jako, że rok 2014 jest rokiem turystyki rodzinnej, specjalne wyróżnienie otrzymała rodzina p. Michalak przybyła na spływ  z Mierzyna k. Szczecina. Później padły słowa "spływ uważam za zamknięty" po którym nastąpiły pożegnania i życzenia spokojnego powrotu do domów.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy kajakowe Pomorskiego Oddziału Wojskowego PTTK, z których najbliższa - XVI Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Z Husarią po Czernicy" – odbędzie się już na początku sięrpnia (8-10.08 w Czarnem). Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową organizatora, gdzie zawsze można znaleźć zdjęcia z imprez, pełny plan imprez w bieżącym roku oraz wiele ciekawostek o turystyce i nie tylko.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.