Polski Związek Kajakowy

Regaty o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego

W sobotę 3 października br. odbyły się w Tarnobrzegu II Ogólnopolskie Regaty o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Regaty zorganizował Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg.

Należy nadmienić, że wody tarnobrzeskiego jeziora  posiadają pierwszą klasę czystości.  Gospodarze zapewnili doskonałą organizację zawodów. W zawodach brali udział zawodnicy Energetyka Gryfino, RKK Rzeszów, Fali Lublin oraz gospodarze KK Jezioro Tarnobrzeg. Łącznie w regatach startowało 70 zawodniczek i zawodników. Trzynaście wyścigów rozegranych zostało przy słonecznej, bezwietrznej niemal letniej pogodzie.

W regatach uczestniczył czołowy junior Polski szósty zawodnik MŚ Juniorów w K-1 200m Dominik Wawrzyniak z ENERGETYKA Gryfino.

K-1 200m dzieci dziewcząt i chłopców

Podczas regat prowadzona była punktacja drużynowa. Zwycięstwo w tej punktacji odnieśli gospodarze z KK JEZIORO Tarnobrzeg, drugie miejsce zajęli kajakarze LTK FALA Lublin na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy KS ENERGETYK Gryfino. Puchary w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla wręczał Pan Wiktor Stasiak. Tarnobrzeskie regaty kończyły cykl imprez okręgowych w Lubelsko Podkarpackim Związku Kajakowym.