W Kopenhadze finały

Podczas trzeciej edycji PŚ nasi zawodnicy pływali w finałach. W Danii wystartowała ekipa kajakarzy i kajakarek U23.

Zmiany w składach

W stosunku do ustawień z Duisburga trenerzy dokonali kilku zmian. Do dwójki na tysiąc metrów wsiadł tym razem Bartosz Stabno i powracający po przerwie Rafał Rosolski. Zawodnicy popłynęli dobrze i zajęli czwarte miejsce w finale. Wyścig wygrali Niemcy przed Australią i Rosją. Na tysiąc metrów wystartowała ponownie czwórka, która ścigała się w ME w Racicach. W łodzi wiosłował Rafał Maroń, Paweł Florczak, Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski. Ostatecznie skład przypłynął piąty przegrywając z dwiema osadami niemieckimi, Australią i Rosją. Dobry poziom pokazali dwusetkarze w jedynkach. W K1 tym razem popłynął Dawid Putto i Paweł Kaczmarek. Obaj zawodnicy zakwalifikowali się do finału w którym Dawid był piąty, a Paweł ósmy. Rywalizację wygrał Szwed Petter Menning, drugi był Mark de Jong z Kanady, a trzeci mistrz olimpijski z Londynu Brytyjczyk Edward Mackeever. W dwójce na dwieście metrów ścigał się Denis Ambroziak z Piotrem Siemionowskim. Podczas eliminacji Denis złamał wiosło i ostatecznie osada trafiła do finału B w którym zajęła dziewiątą lokatę. W K1 500 wystartował Grzegorz Bierzało, siódme miejsce w finale B, a w K1 1000 i 5000 Martin Brzeziński, siódmy w B na tysiąc i siedemnasty na pięć kilometrów. Na piątkę zobaczyliśmy także Rafała Rosolskiego, który ukończył wyścig na jedenastym miejscu.

Sprawdzian dla młodzieżówki

Po startach w Duisburgu grupa seniorek dostała wolne od regat międzynarodowych i trenuje do MP w Poznaniu. Pod ich nieobecność na starcie stanęły zawodniczki z grupy U23. W K4 200 dziewczyny przypłynęły ósme. Osada wystartowała w składzie Aleksandra Janicka, Aleksandra Górna, Dominika Włodarczyk i Anna Puławska. W pozostałych konkurencjach kajakarki pływały w finałach B. W K1 500 Martyna Lisiecka była szósta. W K1 200 siódme miejsce zajęła Puławska, a  dziewiąte Lisiecka. W K2 500 ścigały się dwie osady - Dominika Włodarczyk z Anną Godek były piąte, a Aleksandra Janicka z Anna Puławską szóste.

Przed zawodnikami start w MP. Regaty będą jednocześnie drugą eliminacją do reprezentacji. Zawody już w najbliższy weekend w Poznaniu. (TP)

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.