O medale i reprezentację

Na Malcie rozegrano MP i jednocześnie drugie tegoroczne Regaty Eliminacyjne Seniorów. Wszyscy ubiegający się o powołanie do reprezentacji mieli obowiązek ścigać się w jedynkach na dystansach olimpijskich.

Kajakarze

Komplet złotych medali zdobył Paweł Szandrach. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz wystartował w czterech konkurencjach i czterokrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Kajakarz zwyciężył w K1 500 i K1 1000, a ponadto w K2 1000 z Mariuszem Kujawskim i K4 1000 z Kujawskim, Martinem Brzezińskim i Rafałem Maroniem. Wygrywając w jedynce na tysiąc metrów Szandrach potwierdził świetną dyspozycję z pierwszych eliminacji w Wałczu. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok), a trzecie Rafał Maroń (Zawisza Bydgoszcz). Na dwieście metrów najlepszy był Sebastian Szypuła (Zawisza Bydgoszcz), który podczas I RES był szósty. Za nim przypłynął Dawid Putto (Kopernik Bydgoszcz) i Grzegorz Bierzało (AZS AWF Gorzów Wlkp.) Denis Ambroziak, zwycięzca pierwszej eliminacji sprzed dwóch miesięcy, tym razem był szósty. W K1 5000 złoty medal zdobył Rafał Rosolski, srebrny Bartosz Stabno (Posnania Poznań), a brązowy Arkadiusz Krajewski (Admira Gorzów).

Kajakarki

Podium zdominowały zawodniczki reprezentacji. Na 200 metrów wygrała Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), na 500 Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań), a na 1000 Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz). W K1 200 druga była Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.), a trzecia Wojnarowska. W K1 500 srebro zdobyła Naja, a brąz Mikołajczyk. W K1 1000 druga przypłynęła Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów), a trzecia Anna Włosik (KKW Kraków). Włosik zdobyła też złoty medal na pięć kilometrów. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Górna, a trzecie Emilia Cywińska (obie Zawisza Bydgoszcz).

Kanadyjkarze

W C1 1000 tak jak wcześniej na Bukowinie zwyciężył Tomasz Kaczor (Warta Poznań). Na drugim stopniu podium stanął Vincent Słomiński (Stomil Poznań), a na trzecim Piotr Kuleta (OTK Opole). Czwarty tym razem przypłynął Marcin Grzybowski (Posnania Poznań), który dwa miesiące temu zajął drugie miejsce. Na dwieście metrów złoty medal zdobył Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.), który do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z Tomaszem Kaczorem (Głazunow wygrał także I RES). Trzecie miejsce w tej konkurencji zajął Michał Łubniewski (Stomil Poznań). Medale na pięć kilometrów zdobyli Vincent Słomiński, Wiktor Głazunow i Mateusz Zuchora (OKK Oława).

Najbliższy start reprezentacji już za kilka dni. Od 12 do 16 czerwca zawodnicy ścigają się w Igrzyskach Europejskich w Baku. (TP)

Odwiedza nas 304 gości oraz 0 użytkowników.