Izabela Fidzińska z brązowym medalem Pucharu Europy!

Izabela Fidzińska wywalczyła brązowy medal w Pucharze Europy we freestyle’u kajakowym. Zawody rozegrano w Plattlingu, jednym z najpopularniejszych europejskich playspotów.

Iza pokazała bardzo dobre przygotowanie do zawodów i mimo startu w plastikowym, ciężkim kajaku, zaprezentowała równie wysokie figury powietrzne jak czołówka Europy, startująca w kajakach karbonowych. Pierwszy start Izy to doskonała prognoza na dalsze jej wyniki w tym sezonie

W Plattlingu do finału zakwalifikowali się również polscy juniorzy. Michał Sobieraj Jakubiec uplasował się na czwartej pozycji, podobnie jak jego debiutująca siostra, Agata Sobieraj Jakubiec. Dobrze spisał się również Maksymilian Drak który zajął 8 miejsce.

Pozostałe polskie zawodniczki Zofia Tula i Ewa Balon, obie z Karkonoskiego Klubu Kajakowego uplasowały się kolejno na pozycjach 7 i 10  a zawodnicy; Tomasz Czaplicki miejsce 4, Bartosz Czauderna 14, Adam Olesiński  20.

W przyszłym roku właśnie w Plattlingu odbędą się Mistrzostwa Europy. Miejmy nadzieję ze polscy zawodnicy utrzymają swoje pozycje.