Polski Związek Kajakowy

  • belgrad3.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • tacen12.jpg
  • Borowska.jpg

Praca na wysokościach

Grupa Tomasza Kryka trenowała we włoskich Alpach. Kajakarki ćwiczyły na wysokości ponad 2000 m n.p.m.


 

Błyskawiczna adaptacja

Na zgrupowanie do Maso Corto wyjechała Beata Mikołajczyk, Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, Małgorzata Wardowicz, Karolina Naja, Paulina Wiewióra i Joanna Bruska. Grupa zamieszkała na wysokości 2011 m n.p.m w hotelu Top Residentz Kurz.

 

 

 

 - W pierwszych dniach dziewczyny aklimatyzowały się do warunków hipoksji. Adaptacja przebiegła bardzo sprawnie i przez następne dwa tygodnie pracowaliśmy już na pełnych obciążeniach. Było dużo zajęć w terenie, treningi w siłowni i na basenie pływackim, a do tego sporo ćwiczeń ogólnorozwojowych – relacjonuje Tomasz Kryk.

 

Więcej niż przed rokiem

Zdrowie dopisało i zawodniczki wykonały większą pracę niż przed rokiem na analogicznym zgrupowaniu. Mimo, że pogoda pozostawiała sporo do życzenia, kajakarki zrealizowały wszystkie założone zadania.

 

 

- Biegaliśmy na nartach po specjalnie przygotowanej 5 km pętli na wysokości 2450 m n.p.m. Mieliśmy też wycieczkę na rakietach śnieżnych podczas której wdrapaliśmy się na lodowiec Hochjoch mierzący ponad 3200 m n.p.m. Zgrupowanie było efektywne, ale bardzo męczące. Ostatnie dwa dni obozu poświęciliśmy już na odpoczynek przed powrotem na niziny. W czasie wolnym udało nam się także wybrać na lodowisko do miasteczka Madonna di Senales – podsumowuje trener Kryk. (tp)

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.