Polski Związek Kajakowy

  • belgrad3.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • tacen12.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • Borowska.jpg
  • DSC_1832.jpg

Spotkanie Noworoczne w Polskim Komitecie Olimpijskim

W dniu 9 stycznia w Centrum Olimpijskim, Polski Komitet Olimpijski podziękował związkom sportowym za osiągnięte wyniki  w konkurencjach olimpijskich.

 

Na noworocznym spotkaniu Rodziny Olimpijskiej nagrodzono związki sportowe, które zdobyły medale na Mistrzostwach Świata w konkurencjach olimpijskich w ubiegłorocznym sezonie.  Podczas uroczystości prezes Józef Bejnarowicz odebrał z rąk Członka MKOL - wiceprezesa PKOL Ireny Szewińskiej, Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy oraz i Prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego gratulacje i statuetkę za rezultaty uzyskane przez polskich kajakarzy.

 

Przy ocenie sezonu PKOL brał pod uwagę  przede wszystkim wyniki Mistrzostw Świata. Polscy reprezentanci w konkurencjach olimpijskich  zdobyli 11 medali w tym reprezentanci PZKaj wywalczyli 4 medale. Jest to najlepszy wynik  spośród pozostałych związków sportowych. Dla przypomnienia: złoty medal wywalczył Piotr Siemionowski, srebrny Marta Walczykiewicz, brązowy dwójka Beata Mikołajczyk i Aneta Konieczna w sprincie a Mateusz Polaczyk srebrny medal w slalomie.

 

Podczas spotkania pożegnano także zawodników, którzy ostatnio  zakończyli sportowe kariery. W tej grupie był kanadyjkarz Daniel  Jędraszko, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney i zdobywca wielu medali Mistrzostw Świata i Europy.

 

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości  z Marszałkiem Senatu RP na czele. Oprócz Pana  Bogdana Borusewicza, wielu posłów, senatorów i ministrów było również szerokie grono osób reprezentujących rodzinę kajakową w PKOl. Jak zawsze w dobrej formie Prezes Honorowy PZKaj. Edward Serednicki oraz medaliści olimpijscy Izabela Dylewska, Władysław Zieliński, Marek Łbik, Grzegorz Kotowicz i wielu uczestników Igrzysk olimpijskich z poprzednich lat.

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.