Polski Związek Kajakowy

Pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie…

Kadra slalomistów przebywająca do 12 marca na zgrupowaniu w Penrith w Australii wzięła udział w dniach 23-24 luty w "2012 Oceania Championships". Regaty te były jednocześnie kwalifikacją olimpijską dla zawodników Australii i Oceanii.

Doskonale wypadła nasza olimpijska osada w C-2 Marcin Pochwała-Piotr Szczepański zwyciężając m.in. renomowane osady mistrzów świata i europy ze Słowacji, Francji, Niemiec, Słowenii i Czech.

W C-1 Grzegorz Wójs zajął 19 miejsce tracąc do Tony Estangueta (FRA) ponad 10 sek.

Jedynaczka w ekipie Natalia Pacierpnik zajęła 24 miejsce ze stratą do Stefanki Hilgertowej (CZE) 14,62 sek.

Naszemu jedynemu medaliście z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Mateuszowi Polaczykowi ten start też się nie udał. Zaliczył w przejeździe 50 pkt. i ostatecznie zajął 27 miejsce. W tej konkurencji zwyciężył Daniele Molmenti (ITA).