Polski Związek Kajakowy

  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • Borowska.jpg
  • belgrad3.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • tacen12.jpg
  • DSC_1832.jpg

Podejście pod K2

Sprinterzy zakończyli obóz  w Milfontes. Przewiosłowali blisko 350 km i sprawdzili pierwsze ustawienia dwójek. Kolejne zgrupowanie trwa od niedzieli.

 

 

Każdy z każdym

- Obóz w Milfontes podzieliliśmy na dwie części.  W pierwszej jeździliśmy tylko na jedynkach i szukaliśmy zaczepienia, a w drugiej zrobiliśmy przymiarkę do osad. Na dwójkach pływaliśmy we wszystkich układach. Każdy wsiadał z każdym, raz na szlak, raz na drugą dziurę. Po obserwacjach dobrze prezentowały się wszystkie osady z Piotrem Mazurem, jednak obecnie najmocniejszy jest skład Marek Twardowski – Denis Ambroziak. Po rozmowach z zawodnikami zdecydowaliśmy , że przez kolejne tygodnie sprawdzimy łódki w konfiguracji  Twardowski – Ambroziak i Mazur – Putto. Ta druga pływa niewiele wolniej i rywalizacja na pewno wyjdzie wszystkim na dobre – opowiada Mariusz Słowiński, trener kadry sprinterów.

 

 

Zajęcia w podgrupach

- Nadal jesteśmy w Portugalii i trenujemy w dwóch grupach. Piotr Siemionowski z Piotrem Mazurem i Dawidem Putto są ze mną w Porto Antigo, a Marek i Denis z Andrzejem Siemionem w Montobello. Zdecydowaliśmy się na taki ruch, bo to dobrze wpłynie na zawodników i dzięki temu lepiej przygotują się do ścigania. Mamy już przewiosłowanych trochę kilometrów, także zaczynamy wprowadzać więcej elementów szybkościowych. Oczywiście Piotrek Siemionowski idzie trochę innym rytmem niż reszta grupy. On nie powinien się śpieszyć, ale pozostali muszą być w gazie już maju. Na obecnym etapie popracujemy nad dynamiką, rytmiką wiosłowania i oczywiście siłą.  W Portugalii zostajemy do połowy marca, a następnie przenosimy się do Sabaudii i wracamy do wspólnych treningów z resztą teamu. We Włoszech dalej będziemy obserwować zawodników i dokonywać ewentualnych korekt w dwójkach – mówi trener Słowiński. (tp)

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.